ГАРЯЧА ЛІНІЯ---------------
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

---------------

Подай скаргу

Чотири грузинські канали на добу припинили мовлення. Вимагають покарати нападників на журналістів

14.07.2021, 14:12

Чотири грузинські опозиційні телеканали – “Мтаварі”, ТВ “Пірвелі”, “Формула” та “Кавкасія” припинили телемовлення на 24 години на знак протесту проти насильства над журналістами, повідомляє “Эхо Кавказа”.

Вони вимагають відставки прем'єр-міністра Іраклія Гарібашвілі й покарання всіх, хто нападав на мирних демонстрантів і журналістів у Тбілісі 5 і 6 липня.

Напередодні, під час похорону оператора Лексо Лашкарава, жорстоко побитого противниками ЛГБТ 5 липня, мовлення на 10 хвилин припинили й регіональні телекомпанії.

Раніше журналісти організували акції протесту на проспекті Руставелі в Тбілісі з вимогою відставки уряду.

Як повідомляв ІМІ, 11 липня стало відомо, що в Тбілісі помер телеоператор Лексо Лашкарава, якого 5 липня побили противники маршу ЛГБТ-спільноти. У зв'язку з цим 11 липня у Тбілісі та в інших містах відбулася акція з вимогою відставки уряду.

11 липня низка ЗМІ Грузії у зв'язку зі смертю Лексо Лашкарави поширили спільну заяву, у якій зазначено, що випадки порушення прав журналістів “наблизилися до критичної межі”. ЗМІ також озвучили вимогу відставки повного складу уряду Грузії на чолі з прем’єром Іраклієм Гарібашвілі, погрожуючи протестами.

5 липня в Тбілісі щонайменше 47 журналістів постраждали від нападів противників маршу ЛГБТК+-спільноти. За даними місцевих ЗМІ, постраждали представники 16 ЗМІ, включно з журналістами, фотографами та операторами.

12 липня в залі засідань парламенту Грузії сталася сутичка після того, як туди ввірвались опозиційні журналісти та громадські активісти.

12 липня Міністерство внутрішніх справ Грузії заявило, що проміжні дані експертизи свідчать про те, що смерть побитого телеоператора Лексо Лашкарава могла бути спричинена передозуванням наркотиків. 

Liked the article?
Help us be even more cool!