ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Тбілісі противники ЛГБТ-маршу напали на журналістів

05.07.2021, 17:26
Фото: newsgeorgia.ge
Фото: newsgeorgia.ge

У столиці Грузії радикальні групи, противники Тбілісі-прайду, напали на журналістів на проспекті Руставелі, унаслідок чого постраждали більш як 10 представників ЗМІ.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на грузинську службу Радіо Свобода.

Про те, що під час контракції біля парламенту постраждали їхні співробітники – оператори й кореспонденти, вже повідомили Громадське телебачення Грузії, телекомпанія "Пірвелі", "Мтаварі", "Формула", "Руставі-2", Радіо Свобода. Оператора Громадського телебачення Грузії доставили в клініку.

Незважаючи на те що нікого з представників ЛГБТ-спільноти на проспекті не було, учасники контракції не дозволяли журналістам працювати на місці подій: вони закидали знімальні групи різних ЗМІ пляшками, камінням і палицями, нападали на них і ламали апаратуру.

Патрульна поліція обмежилася тим, що вивела журналістів з місця подій і закрила периметр, де відбувалася контракція, живим ланцюгом.

Акцію "Марш солідарності" на захист прав ЛГБТ-спільноти сьогодні ввечері планувала провести НУО "Тбілісі прайд" та активісти, які їх підтримують. Однак уже з 11-ї ранку, задовго до запланованого маршу, на проспекті Руставелі почалася контракція. Це сталося відразу після того, як прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що вважає недоцільним проведення Маршу солідарності на центральному проспекті.

Контракція полягала в тому, що кілька сотень людей – представники ультранаціоналістичних організацій "Грузинський марш" і "Грузинська ідея", а також православні активісти – рознесли намети опозиції, які вже кілька місяців розташовані на проспекті Руставелі. Вони також розгромили вхід до офісу організації громадських активістів "Сірцхвіліа".

Повідомляється, що радикали також зняли прапор Євросоюзу біля будівлі парламенту Грузії.

Про затримання учасників насильницької акції поки що не повідомляється.

У МВС Грузії заявили, що розпочато розслідування за двома статтями Кримінального кодексу Грузії – 154 ("Незаконне перешкоджання журналістам у веденні ними професійної діяльності") і 126 ("Насильство").

Liked the article?
Help us be even more cool!