Апеляційний суд залишив Остапа Стахіва під вартою
Львівський апеляційний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції про тримання під вартою без права на заставу підозрюваного в шахрайстві та поширенні локацій ЗСУ псевдоактивіста Остапа Стахіва.
Таке рішення суд ухвалив 10 жовтня, повідомляє Суспільне.
Остап Стахів, який узяв участь у засіданні онлайн, просив скасувати ухвалу Галицького суду як таку, яка не відповідає чинному законодавству.
“Їхнє оце клопотання, Служби безпеки України й прокуратури, щодо винесення мені запобіжного заходу є необґрунтованим, сфабрикованим і взагалі неналежним”, – сказав він.
Його адвокат Михайло Магарський також вважає підозру необґрунтованою і просив суд скасувати ухвалу Галицького суду та залишити підозрюваного без запобіжного заходу.
Інший адвокат Стахіва Микола Кремінець під час засідання стверджував, що за адресою, яку оприлюднив його підзахисний, ТЦК розташовувався у 2022 році, а зараз його там немає. Ці доводи, за словами адвоката, не врахували під час засідання в Галицькому районному суді Львова.
Прокурор Олег Телефанко під час виступу повідомив, що 21 січня підозрюваний Стахів оприлюднив інформацію про розташування військової частини. А також на відео, яке він оприлюднив в інтернеті, наявні ознаки, за якими можна визначити місце, де розташування цієї військової частини.
Прокурор Олег Телефанко наполягав на залишенні запобіжного заходу без змін.
Апеляційний суд постановив залишити без змін рішення Галицького райсуду Львова за 2 жовтня, а саме – тримання під вартою без застави до 30 листопада.
Як повідомляв ІМІ, 2 жовтня Галицький районний суд Львова відправив підозрюваного в шахрайстві та поширенні локацій ЗСУ псевдоактивіста Остапа Стахіва під арешт без права на заставу строком на 60 діб.
25 вересня 2024 року правоохоронці оголосили львівському псевдоактивісту та антивакцинатору Остапу Стахіву підозру за двома статтями – поширення інформації про розміщення ЗСУ та шахрайство (видавав фіктивні посвідчення журналіста).
Що відомо про Остапа Стахіва
Остап Стахів – один з лідерів антивакцинального руху в Україні, входив до руху “Стоп Фейк Пандемія”, називав пандемію COVID-19 вигаданою, активно виступав проти вакцин, масок і карантину.
У 2021 році ІМІ спільно з Texty.org.ua писав про антивакцинаторський рух в Україні: хто є хто, наскільки вони впливові та які їхні наративи. Серед його учасників був Остап Стахів, якого підтримував підозрюваний у держзраді блогер з Херсона Кирило Стремоусов, що нині вважається загиблим.
СБУ 16 листопада 2021 року повідомила про блокування всеукраїнської мережі антивакцинаторів та оголосила підозру їхньому лідеру Остапу Стахіву за статтею 109 Кримінального кодексу України (“Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій”).
СБУ повідомила, що мережа під “антивакцинаторськими” гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні: її учасники закликали до насильницької зміни конституційного ладу, а їхні дії координували російські куратори.
Тоді Галицький районний суд Львова арештував Стахіва з можливістю внести заставу в мільйон гривень, а вже 1 грудня 2021 року він вийшов із СІЗО під заставу.
У липні 2023 року Остап Стахів оголосив про відкриття платних “курсів журналістики” та видавання “посвідчень журналіста” після їхнього закінчення. Курс коштував 7500 грн.
У травні 2024 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення утрималася від голосування за реєстрацію двох газет і журналу Стахіва.
У липні 2024 року СБУ повідомила про підозру колишньому тележурналісту, що називає себе нині блогером, Жану Новосельцеву за фактом перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань. За даними Zaxid.net, саме з ним Стахів із квітня проводив псевдокурси й видавав журналістські посвідчення.
Help us be even more cool!