"1+1 медіа" пропонує відкоригувати законопроєкт "Про медіа" в частині регулювання онлайн-ЗМІ
Група “1+1 media” пропонує скоригувати норми законопроєкту “Про медіа” в частині регулювання онлайн-ЗМІ, зокрема усунення можливості блокування онлайн-ресурсів.
Про це йдеться в заяві медіагрупи, оприлюдненій 10 вересня.
Медіагрупа зазначає, підтримує першу в історії України спробу законодавчого регулювання сфери онлайн-медіа та поділяє наміри законодавця відреагувати на розвиток сучасних технологій і встановити єдині стандарти для всіх гравців медіаринку та вважає таке регулювання важливим кроком для розвитку індустрії.
Водночас, на думку медіахолдингу, формулювання окремих норм проєкту можуть створити значні складнощі в правозастосовній практиці та не відповідають принципу правової визначеності закону і європейським стандартам.
“Європейські стандарти передбачають, що свобода слова може бути обмежена виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадської безпеки. Разом із тим законопроєкт закладає занадто широкі можливості для потенційних обмежень та блокувань з боку Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення”, – йдеться в заяві.
Так, проєктом передбачена можливість скасування реєстрації та заборони поширення онлайн-медіа на території України за низку порушень, зокрема контентних, рекламних, а також пов’язаних зі структурою власності. Водночас скасування реєстрації призводить до неможливості ведення медійної діяльності протягом року.
Зазначені норми, зауважує “1+1 медіа”, суперечать правилам та стандартам, встановленим на рівні Ради Європи.
“Відповідно до цих стандартів, використання повноважень органами влади при втручанні у свободу вираження поглядів має бути чітко обмеженим задля мінімізації впливу на доступність інтернету. Блокуванню може підлягати лише окремий контент, який, відповідно до закону, визнаний протиправним. У випадку, коли виняткові обставини виправдовують блокування такого контенту, державою має бути забезпечено відсутність надмірних наслідків у вигляді блокування доступу до легітимного контенту та всього онлайн-ресурсу. В іншому разі таке блокування буде розглядатися як довільне та незаконне втручання у права власників таких сайтів”, – йдеться в повідомленні.
З огляду на зазначене медіагрупа вважає за доцільне вдосконалення регулювання онлайн-ЗМІ в законопроєкті “Про медіа” та істотне коригування норм, які регламентують санкції до онлайн-медіа, зокрема усунення можливості блокування онлайн-ресурсів.
Як повідомляв ІМІ, 2 липня у Верховній Раді депутати від “Слуги народу” зареєстрували доопрацьований законопроєкт “Про медіа” під №2693-д. Текст законопроєкту з'явився на сайті парламенту 6 липня.
1 липня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити в першому читанні за основу доопрацьований законопроєкт “Про медіа” №2693-д і відхилити альтернативний законопроєкт №2693-2.
19 червня “Детектор медіа” оприлюднив підготовлений робочою групою драфт тексту законопроєкту №2693 “Про медіа” в новій редакції.
ІМІ та "Детектор медіа" запропонували свої пропозиції до законопроєкту №2693-д.
Help us be even more cool!