ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Звільнений з полону військовий розповів про кореспондента УНІАН Хилюка

Дмитро Хилюк. Фото – vechirniy.kyiv.ua

Викрадений російськими окупантами понад два роки тому кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк передає батькам привіт і сподівається на звільнення. Його слова переказав один зі звільнених з полону українських військових, який сидів з журналістом у камері, повідомляє УНІАН.

"Я просидів з Хилюком практично 11 місяців пліч-о-пліч в одній камері. Дмитро Хилюк з агентства УНІАН. І передає батькам своїм і брату всі найкращі вітання і каже, що живий. Сподівається на те, що його звільнять", розповів чоловік.

Водночас мама Хилюка Галина, дізнавшись про цю інформацію, у коментарі УНІАН сказала, що отримала "найкращу вісточку у світі".

"Почуття змішані: і почуття невимовної радості, і суму, і тривоги, і шоку. Це по мені все видно. Два роки й три місяці нічого про дитину не знаю. А сьогодні якусь крупинку інформації дізналися. Малесеньку. Зовсім неконкретну. Але й то на серці трішки радісніше", сказала жінка.

Що відомо про затримання журналіста УНІАН Дмитра Хилюка

Як повідомляв ІМІ, 13 липня "Репортери без кордонів" заявили, що викрадений російськими військовими в березні 2022 року, під час окупації Київщини, журналіст УНІАН Дмитро Хилюк перебуває, ймовірно, в одній з колоній Владимирської області Росії.

Журналіст УНІАН Дмитро Хилюк з березня 2022 року перебуває в російському полоні як цивільний заручник. Таких мають віддавати поза обмінами, але росіяни цього не роблять. 

У травні 2023 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що він особисто тримає на контролі питання щодо визволення з полону росіян Дмитра Хилюка.

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо викрадення цивільних на території Димерської ОТГ. У межах провадження журналіст Дмитро Хилюк та його батько проходять як потерпілі. Кримінальне провадження відкрито за частиною 1 ст. 438 Кримінального кодексу (порушення законів та звичаїв війни).

Російські військові викрали Дмитра 3 березня 2022 року в Козаровичах на подвір’ї власного будинку. Спочатку його утримували на території окупованого Димера, згодом вивезли до СІЗО в Росію.

У грудні 2023 року Дмитро Хилюк отримав відзнаку Платформи європейської пам'яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience).

Міністерство РФ прямо не заявляє, що утримує журналістка агенції УНІАН Дмитра Хилюка як військовополоненого, але у відповіді на запит його батька посилається на Третю Женевську конвенцію, яка стосується саме поводження з військовополоненими.

Liked the article?
Help us be even more cool!