ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Звільнено директора парламентського телеканалу "Рада" Вадима Перенчука

20.06.2023, 15:20
Фото – Детектор медіа
Фото – Детектор медіа

Звільнено директора парламентського телеканалу “Рада” Вадима Перенчука. Про це “Детектору медіа” повідомили декілька джерел у Верховній Раді України та підтвердив сам Перенчук.

Він відмовився відповідати на запитання щодо обставин та причин звільнення, заявивши: “Поки що я це питання не коментую”. 

За інформацією ДМ, у Перенчука 14 червня сплив термін дії контракту. Але це неодноразово траплялося й досі: контракт із директором “Ради” протягом останнього року підписували лише на три місяці й кожні три місяці продовжували. Однак цього разу не стали.

Обов’язки директора телеканалу “Рада” до призначення нового керівника виконуватиме заступник директора телеканалу з технічних питань В'ячеслав Петренко.

Вадим Перенчук – перший директор телеканалу “Рада”, якого обрали на конкурсі, що проходив у два етапи. Це відбулося навесні 2021 року. До конкурсної комісії входили представники засновника: народні депутати й керівництво апарату парламенту. Перевагою Перенчука стало те, що він працював на каналі ще з 2007-го. У своїй концепції розвитку “Ради” він, зокрема, запропонував активніше залучати донорські кошти для розвитку каналу. Тоді з ним уклали контракт на рік, а потім продовжували його кожні три місяці.

З кінця 2021 року телеканал “Рада” змінив формат мовлення, а 23 лютого 2022-го підписав угоду на виробництво програм з ТОВ “Кінокіт”, яке пов’язували з тодішнім заступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком.

Від початку російської агресії телеканал “Рада” став учасником національного телемарафону “Єдині новини”. Відтоді ТОВ “Кінокіт” неодноразово отримувало кошти від держави на виробництво телевізійних програм.

Зокрема, 29 грудня 2022 року парламентський телеканал “Рада” уклав угоду на виробництво програм для телемарафону на 120 млн гривень з компанією “Кінокіт”. Як пише “Детектор медіа”, документи із сайту Верховної Ради свідчать, що компанія “Кінокіт” виграла мистецькі конкурси щодо виробництва програм, однак у документах не вказано, чи були в компанії на конкурсі конкуренти.

У червні 2023 року в ефірі національного телемарафону в слоті державного телеканалу “Рада” з'явилися кадри з, імовірно, евакуації людей, яку проводили працівники МНС Росії на окупованій території Херсонщини. У кількох кадрах було видно човни та форму російських надзвичайників з написом “МЧС России”. Максим Онанко, директор компанії “Кінокіт”, назвав це прикрою помилкою і повідомив про звільнення сімох співробітників.

Як повідомила у фейсбуці народна депутатка Ірина Геращенко, “Європейська солідарність” тиждень тому звернулася з вимогою звільнити керівника телеканалу “Рада”, “на якому прославляли ФСБ РФ, яке начебто рятує цивільне населення Херсонщини”. Також звернулися до ЄРДР із заявою  про злочин щодо популяризації країни агресора в марафоні.

Liked the article?
Help us be even more cool!