Рада запровадила виплату для працівників низки професій у зв'язку з інвалідністю чи смертю через війну (виправлено)
Держслужбовці, працівники критичної інфраструктури та журналісти, які постраждали через воєнні дії під час виконання професійних обов'язків, зможуть одноразово отримати від 200 до 800 тис. грн. У разі їхньої смерті членам родин виплатять мільйон гривень.
За відповідний закон №7353 в цілому проголосували 275 народних депутатів. Про це повідомив у телеграмі народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк, передає Укрінформ.
Згідно з пояснювальною запискою, працівники об'єктів критичної інфраструктури, держслужбовці, посадовці місцевого самоврядування й журналісти зможуть отримати одноразову грошову допомогу, якщо під час виконання професійних обов'язків внаслідок воєнних дій їхньому здоров'ю завдано шкоду, що призвела до встановлення інвалідності. За ІІІ, ІІ чи І групу інвалідності, що настала через контузії або інші травми, виплата становитиме від 200 до 800 тис. грн.
У разі смерті службовців, працівників підприємств і журналістів через воєнні дії як годувальників сім'ї держава виплачуватиме мільйон гривень рідним загиблого.
Допомогу надаватимуть з державного бюджету із наступним відшкодуванням виплачених коштів з держави-агресора відповідно до принципів і норм міжнародного права.
Оновлення. У порівняльній таблиці до законопроєкту, запропонованій Комітетом Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, з остаточної редакції вилучено журналістів. Остаточної редакції законопроєкту немає у вільному доступі, ІМІ з’ясовує та оновить інформацію.
Оновлення 22 березня: Із закону №7353 про виплату одноразової грошової допомоги у разі отримання інвалідності чи смерті через російську війну прибрали згадку про журналістів.
Як повідомляв ІМІ, у травні 2022 року шість громадських організацій створили в Україні Міжнародний фонд страхування журналістів. Застрахуватися можуть представники незалежних медіа, які вирушають до зони бойових дій, на окуповані території та на звільнені території (протягом одного місяця після звільнення).
У липні 2022 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо надання додаткових гарантій захисту журналістам, які працюють у районах ведення воєнних (бойових) дій №7367.
Help us be even more cool!