ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Із закону про виплату в разі інвалідності чи смерті через війну прибрали згадку про журналістів

22.03.2023, 12:17
Фото - lookatmedia
Фото - lookatmedia

Із закону №7353 про виплату одноразової грошової допомоги у разі отримання інвалідності чи смерті через російську війну прибрали згадку про журналістів.

Таку інформацію ІМІ підтвердив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк за результатами сьогоднішнього засідання комітету.

За його словами, ініціатором виключення норми про журналістів був член Комітету Олег Арсенюк. Останній під час засідання пояснив, що нині в Україні діє закон “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, який вже передбачає “вагому соціальну підтримку та захист журналістів”.

“Так, у разі загибелі журналіста під час виконання ним професійних обов'язків членам його сім'ї з державного бюджету виплачується одноразова грошова допомога у розмірі 100 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб. У разі поранення, контузії, травми або каліцтва, заподіяного журналісту під час виконання ним професійних обов'язків, йому виплачується з державного бюджету одноразова грошова допомога в розмірі 50 прожиткових мінімумів (стаття 18). Крім того, журналісти на період їх відрядження в райони ведення воєнних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України підлягають обов'язковому страхуванню за рахунок роботодавця або будь-яких інших незаборонених законом джерел на випадок заподіяння шкоди їхньому життю та здоров'ю під час виконання професійних обов'язків”, - навів пряму мову Арсенюка із засідання комітету заступник голови комітету Михайло Цимбалюк.

Як повідомляв ІМІ, 20 березня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №7353 “Про виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану спричиненими військовою агресією проти України пораненням або загибеллю під час проходження публічної служби, виконання обов’язків на об’єктах критичної інфраструктури та здійснення професійної журналістської діяльності”.

У пояснювальній записці йшлося про те, що працівники об'єктів критичної інфраструктури, держслужбовці, посадовці місцевого самоврядування й журналісти зможуть отримати одноразову грошову допомогу, якщо під час виконання професійних обов'язків внаслідок воєнних дій їхньому здоров'ю завдано шкоду, що призвела до встановлення інвалідності. За ІІІ, ІІ чи І групу інвалідності, що настала через контузії або інші травми, виплата становитиме від 200 до 800 тис. грн.

Водночас у порівняльній таблиці до законопроєкту, видно, що з остаточної редакції вилучена згадка про журналістів. 

У травні 2022 року шість громадських організацій створили в Україні Міжнародний фонд страхування журналістів. Застрахуватися можуть представники незалежних медіа, які вирушають до зони бойових дій, на окуповані території та на звільнені території (протягом одного місяця після звільнення).

У липні 2022 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо надання додаткових гарантій захисту журналістам, які працюють у районах ведення воєнних (бойових) дій №7367.

Liked the article?
Help us be even more cool!