ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Зеленський пояснив, чому не підписав закон про заборону ввезення книжок з Росії

21.06.2023, 12:00
Фото – сайт Президента України
Фото – сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію із закликом невідкладно підписати закон про заборону ввезення і розповсюдження російської видавничої продукції.

Він зауважив, що висловлено низку застережень щодо підписання закону №2309-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України”.

Зокрема, Міністерство юстиції запропонувало ветувати цей закон, оскільки закладені в ньому норми щодо ввезення та розповсюдження видавничої продукції, випущеної у світ мовою держави-агресора, матимуть ознаки невідповідності частині третій статті 10 та частині другій статті 24 Конституції України.

Крім того, Міністерство закордонних справ України також вважає за доцільне застосувати до закону право вето. МЗС зазначило, що в наявній редакції закон не відповідає нормам та стандартам ЄС у сфері прав людини, зокрема свободи думки, захисту прав національних меншин, заборони дискримінації за мовною ознакою, а тому може ускладнити процес переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

Зараз закон скеровано ЄС для надання додаткового оцінювання впливу його ухвалення на виконання зобов'язань у частині захисту прав національних меншин, зокрема мовних, у контексті рекомендації Висновку Європейської комісії щодо заявки України на членство в Європейському Союзі.

Як повідомляв ІМІ, петиція із закликом невідкладно підписати Закон 2309-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України” з'явилася на сайті президента 16 травня. Автором петиції є Тарас Шамайда, який вважає, що в такий спосіб можна захистити український культурний простір від “русского міра”.

Вказаний закон Верховна Рада ухвалила 19 червня 2022 року. Депутати розробили його спільно з представниками громадянського суспільства, видавничої спільноти та влади.

У серпні 2022 року відомі українські правники закликали Президента України підписати закон 2309-ІХ.

Liked the article?
Help us be even more cool!