ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Зеленський підписав закон про розвідку, який громадянське суспільство просило ветувати

21.10.2020, 14:19
Фото - fgorenie.org
Фото - fgorenie.org

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про розвідку”, який Верховна Рада ухвалила 17 вересня 2020 року. Про це повідомляється на сайті президента.

Підписання відбулося під час відвідання главою держави управління інформації Державної прикордонної служби України (ДПСУ) з нагоди 17-ї річниці створення розвідки ДПСУ.

“Сьогодні я підписую прийнятий Верховною Радою Закон України “Про розвідку”. Реалізація положень цього закону дозволить створити ефективну систему української розвідки, яка відповідатиме характеру та масштабним актуальним загрозам національній безпеці України”, – сказав Зеленський і підписав документ.

За його словами, підтримка розвідки на законодавчому рівні сприятиме своєчасному виявленню, запобіганню та нейтралізації загроз і підвищить спроможність розвідки здобувати та забезпечувати споживачів якісною розвідувальною інформацією.

“Слід пам’ятати, що питання розвідки є пріоритетом, а матеріали розвідників – основа для прийняття важливих державних рішень. Саме тому цей закон – не лише нові можливості та нові спроможності для розвідки, але й велика відповідальність для держави, яка потребує значного посилення стратегічної та оперативної складових розвіддіяльності, вдосконалення аналітичної роботи та якості отриманої інформації”, – наголосив Володимир Зеленський.

Також він переконаний, що всі завдання будуть виконані розвідкою на найвищому рівні.

Як повідомляв ІМІ, 24 вересня низка правозахисних громадських організацій звернулася до Президента України Володимира Зеленського з проханням накласти вето на ухвалений 17 вересня 2020 року Закон “Про розвідку” №2412-д та повернути його на повторний розгляд до Верховної Ради.

Автори заяви переконані, що положення Закону “Про розвідку” не відповідають європейським стандартам у сфері права на доступ до інформації та становлять істотну загрозу відкритості, а також створюють можливості для зловживань владою і збільшують корупційні ризики у відповідній сфері.

Liked the article?
Help us be even more cool!