З ДТРК "Крим" звільнили співробітників кримськотатарської редакції. Журналісти судитимуться (оновлено)
Співробітники кримськотатарської редакції держтелерадіокомпанії «Крим», яких звільнили у рамках реструктуризації підприємства, мають намір оскаржити звільнення в суді. Про це журналісти Арзи Селімова і Едіє Мамутова повідомили Крим.Реалії.
Про звільнення редакторів і журналістів кримськотатарської редакції ДТРК «Крим» стало відомо наприкінці минулого тижня. Одна з постраждалих - редактор Арзи Селімова - повідомила, що також були звільнені Зуре Пінка, Ельмаз Велієва, Суріє Ібраімова, Едіє Мамутова і Айдер Яг'яєв, що складали кістяк творчого колективу редакції.
Керівник російської профспілки працівників культури при ДТРК «Крим» Ольга Мінаєва повідомила сайту Крим.Реаліі, що в курсі ситуації, що склалася.
Вона зазначила, що профспілка готує позов у ??зв'язку із звільненням працівників кримськотатарської редакції.
«У рішенні керівництва телекомпанії є багато порушень в питанні звільнення співробітників, тому ми будемо судитися. Дійдемо до вищого суду, поки справедливість не переможе», - сказала Мінаєва.
Як розповіла “Событиям Крыма” вже колишній головний редактор художніх програм творчого об'єднання Арзи Селімова, ніхто не очікував звільнення. Співробітників запевняли, що формальна ліквідація підприємства не торкнеться жодного з них.
За словами Селімової, фактично знищена кримськотатарська редакція ДТРК "Крим", крім новин "Хаберлер" і політичного ток-шоу "Тільда??, фікірде, іште" більше нічого редакція не випускає.
Тепер на ДТРК замість кримськотатарської редакції створений департамент кримськотатарських і національних програм.
За її словами, тепер вже колишніх співробітників редакції не пускають на територію телекомпанії, хоча їм всім потрібно отримати необхідні довідки в бухгалтерії, у відділі кадрів.
"Новим генеральним директором ТРК "Крим" Катериною Козир дано наказ нас на територію не пускати, наші електронні перепустки вже заблоковані. З великими проблемами ми пройшли в свої кабінети, тому що у кожного на столі залишалися ще свої особисті речі, касети, диски, програми, які потрібно було забрати. Нас дуже довго не пускали, поки ми не підняли шум. До нас приставили двох охоронців і буквально під конвоєм, під наглядом ми збирали свої речі, і дві години вони стояли над душею і питали "а це що, а це що ви забираєте?". Ось так сьогодні відносяться до тих, хто 20 років присвятив цьому телебаченню", - зазначила співробітниця.
У свою чергу директор департаменту кримськотатарських і національних програм ДТРК "Крим" Сейран Мамбетов пояснив звільнення співробітників редакції їх "професійною невідповідністю".
"Ми зараз набрали нових цікавих, креативних, молодих журналістів. Ті, хто звільнилися, нехай запропонують свої проекти цікаві, ми будемо розглядати. Сьогодні кримськотатарська редакція була в такому занепаді. Рівень передач не відповідав сьогоднішнім сучасним стандартам. Люди, які пропрацювали багато років, це не означає, що вони великі професіонали. Вони не давали дорогу молодим, редакція була закостеніла, стара, ми її оновили, освіжили молодим диханням, - заявив Мамбетов.
Як з'ясувало видання, молоді співробітники, які прийшли на заміну звільненим, ще проходять навчання в університетах.
Видання зазначає, що з 300 співробітників ДТРК "Крим" звільнено близько ста чоловік. Зараз готуються позовні заяви звільнених співробітників до телекомпанії.
Нагадаємо, у травні поточного ДТРК «Крим» рішенням Ради міністрів була перейменована в державну автономну установу «Телерадіокомпанія« Крим». У липні підприємство було ліквідоване, а на його базі створено нове відповідно до російського законодавства. Всіх співробітників телерадіокомпанії або переоформили, або звільнили.
Help us be even more cool!