ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Євробачення-2023 проведуть у Великій Британії від імені України

25.07.2022, 14:18
Фото – Суспільне
Фото – Суспільне

Європейська мовна спілка (EBU) та BBC підтвердили, що пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії від імені цьогорічного мовника-переможця – української телерадіокомпанії "Суспільне мовлення".

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Після рішення, що подію наступного року неможливо буде провести в Україні з міркувань безпеки, EBU розглянула низку варіантів з мовником-переможцем. У результаті обговорень саме BBC виступить організатором Євробачення-2023.

"Ми надзвичайно вдячні, що BBC погодилася провести пісенний конкурс "Євробачення" у Великій Британії у 2023 році. BBC вже чотири рази брала на себе зобов’язання проводити конкурс замість інших країн-переможниць. Продовжуючи цю традицію солідарності, ми знаємо, що наступного року конкурс продемонструє креативність і майстерність одного з найдосвідченіших суспільних мовників Європи, водночас гарантуючи, що цьогорічні переможці – Україна – будуть відзначені та представлені протягом усієї події", – сказав виконавчий директор Євробачення Мартін Остердаль.

Голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький додав, що Євробачення-2023 відбудеться не в Україні, але на підтримку України. "Ми вдячні нашим партнерам BBC за солідарність із нами. Я впевнений, що разом ми зможемо додати українського духу цій події та вкотре об’єднати всю Європу навколо наших спільних цінностей – миру, підтримки, цінування розмаїття і таланту", – сказав він.

Представники Суспільного мовлення співпрацюватимуть з BBC, щоб розробити та впровадити українські елементи в шоу наступного року. Україна, як країна-переможниця Євробачення-2022, також автоматично потрапить до фіналу майбутнього конкурсу.

Суспільне мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, забезпечує добір і участь представника України в пісенному конкурсі "Євробачення", – офіційний транслятор конкурсу.

Як повідомляв ІМІ, у травні український гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania переміг у Євробаченні-2022 в Турині (Італія). 

23 червня Європейська спілка телебачення і радіомовлення (EBU) підтвердила своє рішення не проводити Євробачення-2023 в Україні через війну. 

ЄМС відмовила Україні 17 червня після аналізу безпекової ситуації станом на червень 2022 року та розпочала перемовини з британським суспільним мовником BBC щодо можливості проведення конкурсу у Великій Британії.

Суспільний мовний заявив, що розчарований відмовою Європейської мовної спілки (ЄМС) у проведенні Євробачення-2023 в Україні.

Україна вимагатиме змінити рішення щодо відмови проведення Євробачення-2023.

Liked the article?
Help us be even more cool!