ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ЄСПЛ підтвердив право бельгійця на забуття в мережі

30.06.2021, 11:46
Le Soir
Le Soir

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення в справі “Хурбейн проти Бельгії”, наказавши газеті Le Soir анонімувати у вебархіві видання особу реабілітованого правопорушника. Про це повідомили в суді, передає ZMINA.

Заявником у справі був видавець на прізвище Хурбейн, якому суд у Бельгії наказав приховати в статті у своєму електронному архіві ім’я водія, що був відповідальним за смертельну ДТП у 1994 році. Національні суди наголошували, що ситуація, коли в пошуковику матеріал газети видає першим, якщо ввести повне ім’я водія, завдає невизначеної та серйозної шкоди його репутації.

“Він не обіймав державних посад, був приватною особою, невідомою широкому загалу на момент його прохання про анонімізацію. Факти, за які він був засуджений, не були предметом жодного висвітлення в ЗМІ, за винятком статті, про яку йшлося, і справа не отримувала жодної уваги ЗМІ ні під час повідомлень про події, ні тоді, коли архівована версія статті була доступна в інтернеті”, – розповідають у ЄСПЛ.

Водночас Хурбейн вважав, що в такий спосіб бельгійський суд порушив його право на свободу вираження поглядів.

Судді ЄСПЛ, які розглядали позов, підтвердили баланс між правом на повагу до приватного життя водія та правом на свободу вираження поглядів Хурбейна в рішенні національних судів. На їхню думку, заміна імені літерою Х в архіві на вебсайті Le Soir не вплине на оригінальний текст і буде найбільш ефективним і пропорційним заходом серед інших. 

ЄСПЛ окремо наголосив на тому, що висновок у цій справі не слід розуміти як обов’язок медіа перевіряти архіви систематично і на постійній основі до отримання відповідного запиту.

Читайте рекомендації ІМІ для журналістів щодо дотримання балансу між правом людини на приватне життя і суспільним інтересом.

Liked the article?
Help us be even more cool!