ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Викладачка в США: Попри зацікавленість українською її вивчення потрібно заохочувати

Викладачка української, польської та російської мов в Університеті Індіани Софія Ашер. Фото – Софії Ашер / Голос Америки

У США близько 20 університетів зараз мають курси української мови, і зацікавленість до її вивчення в країні зростає. Проте українська належить до категорії мов, які викладаються найрідше, а її вивчення потрібно заохочувати.

Про це розповіла викладачка української, польської та російської мов в Університеті Індіани Софія Ашер в інтерв'ю “Голосу Америки”.

“Наразі у США є близько 20 університетів, в яких викладають українську мову. І ця кількість постійно зростає. Так, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, до прикладу, українську мову почали викладати в Берклі – Університеті Каліфорнії, також у Дартмутському коледжі. Це престижні університети, які, здавалося б, мали викладати українську значно раніше”, – розповіла Ашер.

За її словами, також збільшується кількість посад для викладачів і фахівців, які створюються саме з метою викладання україністики та української мови.

“Але якщо ми говоримо про збільшення зацікавленості, ми починаємо з маленьких кількостей. І загалом зараз у США я не думаю, що є 200 студентів, які слухають курси української мови. Тобто тенденція зростання є, зацікавленість збільшується, але ми починаємо з дуже низьких показників… Українська скоріше належить до тих мов, які найрідше викладаються”, – розповіла Ашер.

Вона додала, що зазвичай українську мову вчать студенти, які мають українське походження, лінгвісти, науковці, іноді люди, чия кар'єра пов'язана з військовою справою, романтичні причини.

Водночас у США найпопулярнішою серед слов'янських мов традиційно є російська. Її вивчення фінансується державою як “критично важливої мови” для національної безпеки США.

“Російська мова вважається критично важливою для національної безпеки США. Сюди також належать такі мови, як, наприклад, арабська, тюркська, китайська. Українська не належить до цього переліку”, – розповіла викладачка.

Водночас вона додала, що щороку проходять опитування прoграм славістики й результати тогорічного опитування показали зниження цікавості до російської мови на 20–30%.

Також Софія Ашер розповіла, що попри домінантні позиції російської в американських університетах зараз підходи до її викладання змінюються i під час курсу російської дедалі більше акцентується на потребі процесів деколонізації.

Нагадаємо, українську мову внесено до стратегічного переліку мов міністерства оборони США.

Liked the article?
Help us be even more cool!