В індійському штаті вимкнули інтернет, щоб вступники не списували на іспиті
Влада штату Раджастхан (Індія) 26 вересня обмежила доступ до інтернету на час проведення іспиту для вступників на педагогічні спеціальності, щоб вони не могли списати.
Про це повідомляє Громадське з посиланням на The Times of India та India Today.
На участь в іспиті зареєструвалися понад 1,5 мільйона людей. Інтернет у Раджастхані відімкнули із 6:00 до 18:00.
Приймали іспит у 4200 центрах тестування у дві зміни, зазначає The Times of India, називаючи це наймасовішим в історії штату одноденним іспитом.
Водночас у столиці Раджастхану – місті Джайпур – інтернет не вимикали. Як пояснили джерела видання, про це попросили екзаменатори й правоохоронці: зв’язок їм був потрібен для безперебійної роботи.
За даними видання The Register, йшлося не про вимкнення інтернету, а блокування окремих сервісів, зокрема месенджерів і соцмереж. Приміром, голосові дзвінки й кабельне підімкнення до мережі дозволялося.
Як підрахувало видання, через хаотичну організацію процесу (про що писали в соцмережах) без інтернет-зв’язку насправді залишилися не лише учасники іспиту, а й інші жителі Раджастхану – загалом принаймні 8,5 мільйона людей.
Проти вимкнення інтернету виступив індійський Центр права на вільне програмне забезпечення. Там вказали на негативні економічні й соціальні наслідки такого кроку, адже мережа в умовах пандемії COVID-19 є одним з головних джерел спілкування, роботи й навчання.
Попри блокування інтернету кандидати намагалися шахрувати в інший спосіб. За даними India Today, поліція арештувала п’ятьох людей, які сховали Bluetooth-пристрої у свої капці або вуха. Ще вісім були “підставними” вступниками – мали скласти іспит за когось іншого.
За офіційними даними, участь у вступному тесті в Раджастхані мали б узяти понад 1,5 мільйона людей. Вони претендують на понад 40 тисяч викладацьких посад у штаті. Іспит відбувся вперше з 2019 року – у 2020-му його скасували через пандемію.
Індійський штат не перший, де відімкненням інтернету намагаються боротися зі списуванням на іспитах. Приміром, до такого самого кроку вдалися у 2018 році в Алжирі й у 2016-му – в Іраку.
Help us be even more cool!