ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Україна демонструє найвищу стійкість до дезінформації РФ – Stopfake

18.10.2021, 17:00
Фото – stateofdigitalpublishing.com
Фото – stateofdigitalpublishing.com

Україна демонструє найвищу стійкість до зовнішніх дезінформаційних впливів з-поміж десяти країн Центральної і Східної Європи, за нею ідуть Азербайджан, Чехія та Словаччина.

Про це свідчать дані дослідження “Індекс стійкості до дезінформації”, презентованого Stopfake.org спільно з партнерами, яке охоплює країни Вишеградської четвірки та Східного партнерства, повідомляє Укрінформ.

“Росія адаптується під умови, які змінюються, вона адаптує свої наративи, створює нові канали досягнення цільових аудиторій, і нам завжди було цікаво, наскільки ефективно реагують на це країни, на які розрахована ця дезінформація. Дослідження проводилося в десяти країнах, щоб з’ясувати, наскільки вони ефективно, вчасно і швидко адаптуються до нових викликів”, – сказав виконавчий директор Stopfake Руслан Дейниченко.

На презентації зазначалося, що країни Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна) та Вишеградської четвірки (Чехія, Угорщина, Польща, Словаччина) є одними з головних мішеней інформаційної війни. Тож провідні аналітичні центри регіону вже вдруге оцінили ситуацію в десяти країнах та представили Індекс стійкості до дезінформації 2021 року як можливу базу спільних рішень для протидії пропаганді. Кількісний індекс стійкості до дезінформації (DRI) вимірювався на основі онлайн-опитувань провідних експертів країни з інформаційної безпеки (щонайменше 12 відповідей на країну).

Згідно з дослідженням 2018 року, серед десяти країн, представлених у дослідженні, Білорусь та Молдова мали найгірші загальні показники та були найслабшими у своїй здатності протистояти зовнішнім інформаційним загрозам. Водночас Азербайджан, Чехія, Польща та Україна були лідерами загального оцінювання.

“За результатами DRI 2021 року, найвищу стійкість демонструє Україна, за нею – Азербайджан, Чехія та Словаччина. Білорусь і Молдова залишаються найслабшими у своїй спроможності протистояти іноземним інформаційним загрозам”, – зазначили автори дослідження.

Водночас дослідження засвідчило, що в Чехії, Угорщині, Польщі, Словаччині та Україні найвищий рівень стійкості до зовнішньої дезінформації демонструє громадянське суспільство. Тому суспільна стійкість переважала над двома іншими показниками – стійкістю державних інститутів та правових систем, а також стійкістю ЗМІ та інтернет-простору.

Результати опитування 2021 року також показали, що переважна більшість респондентів з усіх десяти країн не була задоволена прогресом, який їхні держави досягли у сфері стійкості до цифрової війни, очолюваної іноземними державами. 

“В усіх десяти країнах інституційні та правові рамки оцінюють як застарілі, які не в змозі ефективно протистояти іноземним інформаційним загрозам”, – констатували автори дослідження.

Кожній з десяти країн у дослідженні присвячено окремий розділ з ідентичною структурою. Вони описують основні дослідження на тему дезінформації, проведені в країні за оцінюваний період, відносини з Росією та Китаєм і пов’язані з ними потенційні вразливості, зміни в медійному ландшафті, зміни в законодавчій та інституційній базі, реакції ЗМІ та громадянського суспільства.

Партнер та науковий координатор проєкту – варшавський аналітичний центр EAST Center. Основним завданням проєкту є посилення стійкості держав Центральної та Східної Європи до зовнішньої, передусім російської, дезінформації за допомогою розроблення комплексної методики оцінки (Індекс стійкості до дезінформації) та періодичне порівняльне оцінювання ситуації в обраних країнах.

Liked the article?
Help us be even more cool!