ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У США суд заблокував рішення про видалення WeChat з онлайн-магазинів

21.09.2020, 10:00
Фото – REUTERS / Florence Lo
Фото – REUTERS / Florence Lo

У США суд зупинив дію розпорядження міністерства торгівлі про видалення китайського додатка WeChat з онлайн-магазинів Apple і Google. Таке рішення суд ухвалив 20 вересня, повідомляють "Букви" з посиланням на Reuters.

Мировий суддя Лорел Білер із Сан-Франциско розглянула позов користувачів WeChat. Вони просили блокувати розпорядження міністерства на підставі першої поправки до Конституції США, яка гарантує свободу слова і преси.

З погляду судді, викладені в позові доводи “свідчать на користь позивачів”.

“Аргументи позивачів свідчать про те, що WeChat фактично єдиний засіб зв’язку для багатьох у спільноті, не тільки тому, що Китай забороняє інші застосунки, але й тому, що в китайців з обмеженим знанням англійської мови немає інших варіантів, крім WeChat”, – зазначила у своєму рішенні Білер, яку цитує американський телеканал CNN.

На думку судді, “існують альтернативи повній забороні, такі як заборона WeChat на урядових пристроях”.

Це рішення має попередній характер.

Попередня судова заборона Білер також заблокувала наказ міністерства торгівлі США про заборону інших транзакцій з WeChat у країні.

Заборона на завантаження мобільного застосунку WeChat повинна була почати діяти з 20 вересня. Apple і Google зобов’язали видалити його зі своїх магазинів.

У міністерстві торгівлі аргументували своє рішення з приводу WeChat “питаннями національної безпеки”.

Месенджер WeChat належить китайському IT-гігантові Tencent, якого звинувачують у шпигунстві за американцями й поширенні пропаганди компартії КНР.

WeChat активно користуються щоденно в середньому 19 мільйонів жителів США. Додаток популярний серед китайських студентів, американців, які проживають у Китаї, та деяких американців, які мають особисті чи ділові контакти з Китаєм, повідомляє Громадське радіо.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!