ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Талібан" закрив єдину жіночу радіостанцію Афганістану

05.02.2025, 17:35

Екстремістське угруповання "Талібан" зупинило роботу єдиної жіночої радіостанції в Афганістані після рейду на її приміщення 4 лютого.

Про це повідомляє CNN.

Як зазначає видання, це поглибило проблему виключеності жінок з громадського життя й суспільства, яка стає дедалі нагальнішою, відколи угруповання захопило владу у 2021 році.

Радіо Begum базується в Кабулі. Ним керують жінки, а контент спрямований на освіту жінок. 

Офіцери міністерства інформації й культури "Талібану" повідомили, що затримали персонал станції на час обшуку її приміщень.

"Офіцери конфіскували комп'ютери, жорсткі диски, файли й телефони у співробітників Begum, зокрема в журналісток, і заарештували двох чоловіків, які працюють в організації, але не обіймають керівних посад", – йдеться в заяві станції.

Міністерство пізніше підтвердило призупинення роботи станції, посилаючись на кілька ймовірних порушень "політики мовлення й неналежного використання ліцензії станції", зокрема на "незаконне надання контенту і програм закордонному телевізійному каналу".

Міністерство не вказало, про який іноземний телеканал ідеться, але заявило, що визначить подальшу долю станції "в належний час".

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" (RSF) повідомила, що засуджує призупинення роботи радіостанції й вимагала негайного скасування цього рішення.

До заборони 4 лютого радіо Begum транслювало шість годин уроків на день, а також програми з охорони здоров’я, психології і духовні програми для жінок по всьому Афганістану. Станція заявила, що займається освітою афганських дівчат і підтримкою місцевих жінок та не залучена до "жодної політичної діяльності".

Сестринські канали станції також пропонують уроки онлайн, зняті в студіях, розташованих у Парижі. Телевізійні уроки охоплюють широкий спектр тем, надаючи освіту жінкам у країні, де дівчатам заборонено відвідувати школу після шостого класу.

"Талібан" – радикальна ісламістська група, владу якої не визнає більшість країн світу, – почала посилювати свій контроль над медіапростором, відколи прийшла до влади понад три роки тому.

У CNN нагадали, що спочатку "Талібан" позиціював себе як поміркованіша сила в порівнянні з попереднім (у 1990-х роках) правлінням Афганістану, навіть обіцяючи, що жінкам буде дозволено продовжити свою освіту аж до відвідування університету.

Натомість група стала вживати жорстких заходів для обмеження прав жінок на кшталт закриття середніх шкіл для дівчат; заборони жінкам відвідувати університети; працювати в більшості секторів і в недержавних організаціях, зокрема в Організації Об'єднаних Націй; обмеження їхнього пересування без чоловічого супроводу й заборони на перебування жінок у громадських місцях, таких як парки й спортзали.

Минулого року "Талібан" закрив щонайменше 12 медіаресурсів – як публічних, так і приватних, за даними RSF, яка присудила Афганістану 178-ме місце зі 180 країн у своєму останньому Індексі свободи преси.

Ісламський режим також заборонив лунання жіночих голосів на публіці, зокрема спів, читання віршів чи оголошення, відповідно до суворих "законів про вади й чесноти", що ще більше ускладнило доступ Радіо Begum до своєї жіночої аудиторії.

Як повідомляв ІМІ, в Афганістані екстремістський рух "Талібан" заборонив будівництво вікон у житлових будинках, що виходять на місця, якими зазвичай користуються жінки. 

У січні 2024 року понад 70 афганок склали відкритого листа Генеральному секретарю ООН Антоніо Гутеррішу, де оскаржили висловлювання голови місії ООН в Афганістані Рози Отунбаєвої щодо навчання афганських дівчат у мусульманських медресе.

Марія Ігнатьєва, Валентина Троян

Liked the article?
Help us be even more cool!