ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Словаччині понад 400 журналістів закликали владу не втручатися в їхню роботу

07.02.2019, 11:26
Фото - access-info.org

Словацькі журналісти закликали владу не втручатись у роботу ЗМІ, не диктувати і не впливати на зміст медіа. Про це йдеться у відкритому зверненні журналістів до владних структур, повідомляє Радіо Свобода.

“Після вбивства журналіста Яна Кучака і його нареченої Мартіни Кушнірової ми сподівались, що держава шукатиме шляхи, як краще захищати журналістів. Не сталось”, – йдеться у зверненні.

“Навпаки, владні політики за підтримки партії ĽSNS (Ľudová strana Naše Slovensko – Народна партія "Наша Словаччина", крайньоправа політична партія, яку очолює націоналістичний політик Мар’ян Котлеба) вирішують хіба що, як захистити себе”, – зазначають журналісти.

У заяві зауважується, що політики мають можливість коментувати матеріали ЗМІ, в яких вони фігурують, але вони часто відкидають цей варіант і не відповідають на будь-які запитання.

“Водночас у політиків є достатньо можливостей висловлюватися щодо тем, у яких вони виступають. Однак цю можливість вони часто відкидають, а окремим ЗМІ на поставлені запитання взагалі не відповідають”, – йдеться у зверненні.

Протест словацьких журналістів викликав проект нового закону про ЗМІ, який зараз обговорюється в парламенті Словаччини. В разі ухвалення нового закону, йдеться у зверненні, його окремі статті дадуть можливість політикам “додатково висловлюватись щодо кожної публікації, в якій буде про них написано, навіть тоді, коли ми будемо писати правду. Своїми поглядами, які можуть не відповідати фактам, вони хочуть потопити газети”.

Словацькі журналісти закликали політиків новий закон про ЗМІ відхилити. Звернення на захист свободи преси вже підписало понад 400 працівників медіа.

Як повідомляв ІМІ, 26 лютого 2018 року в Словаччині вбили 27-річного журналіста видання Aktualít Яна Кучака та його дівчину. Їх знайшли застреленими у помешканні в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава.

Кучак розслідував випадки шахрайства з грошима європейських фондів і можливу причетність до цього італійського мафіозного клану “Ндрангета”.

Вбивство Кучака призвело до масових протестів у Словаччині, відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо та двох міністрів внутрішніх справ.

Поліція затримала чотирьох підозрюваних у вбивстві. Всім їм висунули обвинувачення.

1 жовтня представник прокуратури Словаччини повідомив, що замовник убивства Яна Кучака заплатив за нього щонайменше 70 тисяч євро.

Прокуратура Словаччини назвала можливим замовником вбивства Яна Кучака 44-річну жительку міста Комарно (Південна Словаччина) Альону Жужову. За даними поліції, підозрювана тісно пов’язана з відомим словацьким мультимільйонером Маріаном Кочнером. Саме його контакти з італійською мафією “Ндрангета” розслідував Кучак перед смертю.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!