У Росії звинувачену у виправданні тероризму журналістку просять засудити до шести років в’язниці
У Пскові (Росія) державне обвинувачення просить для журналістки Світлани Прокоп’євої, яку звинувачують у виправданні тероризму, шість років в’язниці й заборону на право займатися журналістикою протягом чотирьох років, повідомляє Север.Реалии.
Адвокати журналістки Тумас Місакян, Віталій Черкасов і Тетяна Мартинова під час дебатів зазначили, що в них викликають питання експертизи, які провели психолог Ольга Якоцуц і лінгвіст Юлія Бойкова. Раніше адвокати просили вилучити експертизу Якоцуц і Бойкової, пославшись на факти підроблених документів. Однак суд відмовився.
Черкасов нагадав, що кілька незалежних фахівців не побачили “мовних засобів позитивного оцінювання терактів”. Захист зазначає, що в тексті Прокоп’євої немає ознак виправдання тероризму.
Адвокат Тетяна Мартинова зазначила, що ніякого наміру в діях Прокоп’євої немає. “Під час усього процесу державний обвинувач не поставив жодного запитання експертам, а самі експерти не відповіли на питання, чи є в діях Прокоп’євої виправдання тероризму. А тим часом у процесі попереднього слідства слідчий зібрав 12 томів кримінальної справи, і все тому, що комусь щось здалося”, – сказала Мартинова.
Адвокати попросили суд виправдати журналістку.
Кримінальну справу про виправдання тероризму порушили проти Світлани Прокоп’євої в лютому 2019 року, після того як вона в ефірі “Эха Москвы в Пскове” розмірковувала про теракт в управлінні ФСБ в Архангельській області, де в жовтні 2018 року влаштував вибух 17-річний Михайло Жлобицький.
Прокоп’єву підтримали журналісти, міжнародні правозахисні організації, політики та громадські діячі в Росії та інших країнах.
Спілка журналістів Петербурга вимагає припинити кримінальну справу щодо Прокоп’євої. Спілка заявила, що за їхньою ініціативою провели додаткові експертизи висловлювань журналістки.
Незалежні експерти не знайшли в словах Світлани Прокоп’євої виправдання тероризму. У грудні 2019 року суд повернув кримінальну справу проти журналістки на дорозслідування. Слідчі засумнівались у результатах першої експертизи, тому нові фахівці провели повторну експертизу.
Help us be even more cool!