У Росії обвинуваченого у держзраді журналіста помістили в карцер за спробу налаштувати телевізор
У Москві (Росія) обвинуваченого у державній зраді журналіста Івана Сафронова помістили в карцер СІЗО “Лефортово” на три доби через спробу налаштувати телевізор.
Про це повідомляє Медуза з посиланням на члена Громадської наглядової комісії (ГНК) Москви Бориса Кліна.
Сафронов розповів представникам ГНК, що в карцер його помістили через те, що він та його сусід по камері приклеїли кімнатну телеантену до стіни. Вони хотіли налаштувати телевізор, який перестав працювати через поганий сигнал, і намагалися знайти оптимальне положення антени.
“У результаті це положення він знайшов, телевізор запрацював. Для цього заарештованому довелося приклеїти антену до стіни стрічками від пакування ковбаси. Але проблема в тому, що за правилами СІЗО ув'язненим забороняється будь-що приклеювати до стін камер”, - пояснив член ГНК Олександр Хуруджі.
Журналіст також поскаржився, що йому не дозволили взяти маску для сну, що заплющує очі - і що через яскраве світло, яке ввімкнено цілодобово, він не може спати, і в нього запалюються очі.
Клін уточнив, що в карцер не можна брати свої продукти і перебувати там у своєму одязі, тому Сафронову довелося переодягнутися у чорну тюремну робу та штани.
Як пише видання, з серпня 2021 року Сафронову заборонили отримувати та надсилати листи. Журналісту також більше року не дають спілкуватися з рідними телефоном; у червні 2021 року Сафронову пропонували піти на угоду зі слідством в обмін на один дзвінок матері.
Іван Сафронов перебуває у “Лефортовому” майже півтора роки. Про завершення слідства у справі ФСБ заявила 1 листопада. Адвокат журналіста Іван Павлов наступного дня повідомив, що у справі з'явився новий епізод - про передачу інформації про російські війська у Сирії.
За словами Івана Павлова, журналіста звинуватили в тому, що він продав інформацію про російські військові операції в Сирії за 248 доларів. Павлов розповів, що звинувачення заявляє, що у 2015 році Сафронов продав інформацію Демурі Вороніну, який потім передав її німецькій зовнішній розвідці BND та швейцарському університету.
“Згідно із звинуваченням, Воронін заплатив йому компенсацію в 248 доларів”, - написав адвокат в соцмережі та додав, що віднині репортерів у Росії можуть звинувачувати у держзраді через те, що вони виконують свою роботу, повідомляє Reuters.
Як повідомляв ІМІ, 7 липня 2020 року Івана Сафронова, колишнього журналіста “Комерсанта” і “Ведомостей”, радника голови “Роскосмосу”, затримали за обвинуваченням у державній зраді.
У ФСБ заявили, що Сафронов за завданням однієї зі спецслужб НАТО збирав і передавав інформацію, що становить державну таємницю. Суд заарештував журналіста.
Слідство ФСБ Росії пропонувало журналісту та раднику голови “Роскосмосу” Івану Сафронову, обвинуваченому у державній зраді, розкрити журналістські джерела в межах досудової угоди.
Help us be even more cool!