ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Google хоче у 2025 році зробити пошук схожим на ШI-асистента

05.02.2025, 12:43

Google рухається до того, щоб перетворити пошук на повноцінного ШI-асистента, який самостійно аналізуватиме інформацію та видаватиме готові відповіді користувачам. Про це заявив генеральний директор компанії Сундар Пічай під час звіту про прибутки 4 лютого.

Про це повідомляє TechCrunch.com.

“2025 рік стане одним з найважливіших у плані інновацій у галузі пошуку”, – наголосив Пічай, підкреслюючи, що Google прагне значно розширити можливості пошуку завдяки штучному інтелекту.

Як зазначає видання, Google уже кілька років змінює концепцію пошуку і цей процес пришвидшився після релізу ChatGPT у 2022 році. Тепер Google Search перестає бути лише механізмом для видавання посилань і наближається до формату персонального асистента, що самостійно переглядає вебсторінки, аналізує контент і формує відповідь.

“Зробивши взаємодію зручнішою і дозволивши людям ставити уточнювальні запитання, ми зможемо стимулювати подальше зростання”, – пояснив Пічай. 

За його словами, Google має намір зробити пошук більш інтерактивним і таким, що нагадуватиме діалог із чат-ботом.

Компанія вже тестує технології, які можуть радикально змінити те, як користувачі шукають інформацію. Один із ключових проєктів – Gemini Deep Research, ШІ-асистент, здатний генерувати довгі дослідницькі звіти за кілька хвилин.

“Замість того щоб самостійно шукати відповіді, користувач отримає готовий аналіз, проведений штучним інтелектом”, – розповів Пічай про цей інструмент.

Ще одна важлива розробка – Project Mariner, система, яка зможе самостійно переглядати вебсайти замість користувачів, що потенційно може зробити традиційні пошукові сесії зайвими.

Окрему увагу Google приділяє мультимодальному ШІ-асистенту Project Astra, який може працювати в режимі реального часу, аналізуючи відео з камери або екрана комп’ютера.

Пічай зазначив, що Google бачить перспективи Astra не лише в пошуку, а й у сфері доповненої реальності. У компанії планують зробити цю систему основою для розумних окулярів, які зможуть миттєво відповідати на запитання користувачів, аналізуючи навколишній світ.

Google не приховує, що його ШІ-інструменти можуть кардинально змінити вебекосистему. Сайти, які покладаються на пошуковий трафік, і рекламодавці, що купують оголошення в Google Search, уже відчувають вплив цієї трансформації.

“Ми маємо чітке уявлення про те, як зробити Пошук ще ефективнішим”, – запевнив Пічай.

Раніше Google уже намагався впровадити ШІ-огляди в пошук, проте вони виявилися проблемними – система видавала багато помилкових і дивних відповідей. Попри це компанія продовжує експериментувати та планує зробити ШІ невіддільною частиною пошукового процесу у 2025 році.

Як повідомляв ІМІ, Google прагне змінити масове сприйняття штучного інтелекту й відповідні політики напередодні глобальної хвилі регулювання ШІ. Ключовим пріоритетом є розбудова освітніх програм про ШІ для працівників.

Марія Ігнатьєва, Валентина Троян

Liked the article?
Help us be even more cool!