У Росії хочуть стерти у Вікіпедії статті про анексію Криму
У Державній Думі обурені тим, що в російському сегменті "Вікіпедії" возз'єднання Криму і Севастополя з Росією трактується як анексія, тобто насильницьке приєднання. Про це повідомляють "Известия".
"Депутат від ЛДПР Роман Худяков звернувся до глави Федеральної служби з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій Александру Жарову з проханням внести до чорного списку заборонених сайтів статті у "Вікіпедії", які поширюють інформацію про весняні події з прозахідної позиції", - пише видання з посиланням на лист Худякова, що є у розпорядженні редакції.
Приводом для невдоволення стали статті про Крим, в яких написано, що возз'єднання півострова з Росією було насильницьким приєднанням.
Такий же погляд на події відображений і в інших статтях. Наприклад, у статті про політичні партії говориться: "Закон про політичні партії" (ст. 3, п. 2) визначає крім того, що політична партія повинна мати регіональні відділення не менш як у половині суб'єктів РФ (тобто після анексії Криму і Севастополя щонайменше у 43)".
Худяков вважає подібні формулювання образливими.
"Я як законодавець, як патріот своєї батьківщини, Севастополя і Криму дуже обурений тим, що у "Вікіпедії" міститься таке міркування про політичні партії і про те, що нібито відбулася анексія Криму. Вважаю, що компетентні органи повинні терміново розібратися і заблокувати сторінку або подіяти на адміністрацію російського сегменту ресурсу, щоб її представники привели сторінку у належний стан", - заявив він.
На його думку, подібна односторонність у наданні інформації зачіпає не лише його патріотичні відчуття, а й жителів Криму, а також відвідувачів ресурсу з інших країн.
"Тому я написав депутатський запит у Роскомнагляд для того, щоб негайно розібратися у ситуації. Сподіваюся, що компетентні органи покарають тих неосвічених людей, які, не знаючи політичної ситуації, не знаючи про референдум, вводять в оману читачів ресурсу", - пояснив народний обранець, додавши, що, можливо, читачів обманюють навмисно.
Раніше Роскомнагляду вже доводилося вносити до чорного списку заборонених сайтів статті "Вікіпедії", які йдуть врозріз з російським законодавством. Так, блокування зазнала стаття про кокаїн. Крім того, під блокування потрапляли статті про "Смертельну ін'єкцію", тому що текст на цій сторінці містив опис смертельних препаратів, а також інформацію про їх дозування і всі нюанси їх використання.
Представники Роскомнагляду та адміністрації "Вікіпедії" від коментарів відмовилися.
Ініціативу Худякова розкритикував експерт у сфері IT-технологій, директор НП "Інформаційна культура" Іван Бегтін.
"А чому депутати не звертають уваги і не пишуть у Роскомнагляд про те, що ВВС або CNN пишуть про це і майже у тих самих формулюваннях, може, їх теж треба заблокувати?", - запитує експерт.
Help us be even more cool!