У Пентагоні підтвердили угоду з Маском для забезпечення ЗСУ зв'язком Starlink
У Пентагоні підтвердили укладення угоди з компанією Ілона Маска щодо забезпечення зв'язком Starlink українських військових.
Про це заявив речник Пентагону Патрік Райдер, передає Укрінформ із посиланням на міноборони США.
"Я можу підтвердити, що ми уклали контракт зі Starlink щодо послуг на підтримку України з кінцевою метою забезпечити Україну необхідною їй інфраструктурою супутникового зв'язку", – зазначив посадовець.
Деталі цієї угоди не розголошуються.
"З міркувань безпеки операцій через критичний характер цих систем ми просто не можемо надати додаткову інформацію щодо конкретних можливостей або деталей роботи цих послуг", – сказав Райдер.
Райдер також не розкрив суми угоди.
Як повідомляв ІМІ, 12 вересня сенаторка від Демократичної партії США Елізабет Воррен закликала провести розслідування щодо компанії SpaceX після того, як її гендиректор Ілон Маск визнав, що заблокував Україні доступ до супутникової мережі Starlink під час атаки на російські військові кораблі біля узбережжя Криму.
7 вересня 2023 року телеканал CNN з посиланням на біографа Маска Волтера Айзексона повідомив, що Ілон Маск таємно змусив інженерів вимкнути супутникову мережу Starlink, щоб завадити українській атаці на російський флот у Криму. Рішення Маска нібито було зумовлене страхом, що Росія відповість ядерною зброєю. Страхом, який, стверджує Айзексон, спричинили розмови Маска з російськими високопосадовцями.
Зі свого боку Ілон Маск заявив, що не вимикав супутниковий зв'язок Starlink для дронів поблизу узбережжя Криму, а відмовився його там вмикати на запит України, щоб зашкодити атаці України на російський військово-морський флот у Севастополі.
У жовтні 2022 року CNN заявив, що компанія Ілона Маска SpaceX повідомила Пентагону про відмову фінансувати служби супутникового зв'язку Starlink в Україні. Компанія Маска зазначила в листі, що “більше не може продовжувати фінансувати сервіс Starlink, як це було раніше”. У листі також міститься прохання до Пентагону взяти на себе фінансування урядового та військового використання Україною системи Starlink. Маск підтвердив такий намір.
На початку жовтня 2022 року Ілон Маск відхилив запит України на розширення його супутникового сервісу на територію окупованого Росією Криму. Гендиректор SpaceX ще тоді заявив, що боїться, що спроба звільнити півострів від російських окупантів може призвести до ядерної війни.
Help us be even more cool!