У Сенаті США вимагають розслідування щодо Маска через блокування доступу Starlink для України
Американська сенаторка Елізабет Воррен закликала провести розслідування щодо компанії SpaceX після того, як її гендиректор Ілон Маск визнав, що заблокував Україні доступ до супутникової мережі Starlink під час атаки на російські військові кораблі біля узбережжя Криму.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Bloomberg.
“Конгрес повинен розслідувати, що тут сталось і чи є в нас адекватні інструменти, щоб переконатися, що зовнішня політика проводиться урядом, а не одним мільярдером”, – заявила Воррен, що представляє від демократів штат Массачусетс у Сенаті.
Очікується, що Маск буде серед керівників технологічної галузі, які візьмуть участь у закритій зустрічі із сенаторами в Капітолії 13 вересня.
Також Воррен, яка є членкинею комітету збройних сил, заявила, що хоче, щоб міністерство оборони США вивчило свої контрактні відносини з компанією.
Голова комітету зі збройних сил Джек Рід, демократ з Род-Айленду, також заявив, що стурбований цією проблемою з огляду на те, що уряди традиційно контролюють супутники, а президенти самі вирішують, що з ними робити.
За його словами, відбулися дуже позитивні зміни в тому, що SpaceX знизила вартість доступу в космос, зокрема для запусків з метою національної безпеки, “але в нього (Маска. – Ред.) не може бути останнього слова, коли справа стосується національної безпеки”.
Як повідомляв ІМІ, 7 вересня 2023 року телеканал CNN з посиланням на біографа Маска Волтера Айзексона повідомив, що Ілон Маск таємно змусив інженерів вимкнути супутникову мережу Starlink, щоб завадити українській атаці на російський флот у Криму. Рішення Маска нібито було зумовлене страхом, що Росія відповість ядерною зброєю. Страхом, який, стверджує Айзексон, спричинили розмови Маска з російськими високопосадовцями.
Зі свого боку Ілон Маск заявив, що не вимикав супутниковий зв'язок Starlink для дронів поблизу узбережжя Криму, а відмовився його там вмикати на запит України, щоб зашкодити атаці України на російський військово-морський флот у Севастополі.
У жовтні 2022 року CNN заявив, що компанія Ілона Маска SpaceX повідомила Пентагону про відмову фінансувати служби супутникового зв'язку Starlink в Україні. Компанія Маска зазначила в листі, що “більше не може продовжувати фінансувати сервіс Starlink, як це було раніше”. У листі також міститься прохання до Пентагону взяти на себе фінансування урядового та військового використання Україною системи Starlink. Маск підтвердив такий намір.
На початку жовтня 2022 року Ілон Маск відхилив запит України на розширення його супутникового сервісу на територію окупованого Росією Криму. Гендиректор SpaceX ще тоді заявив, що боїться, що спроба звільнити півострів від російських окупантів може призвести до ядерної війни.
Help us be even more cool!