ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Казахстані журналіста заарештували на 20 діб за "наклеп" на посадовця

04.07.2023, 17:26
Фото – bild.de
Фото – bild.de

Спеціалізований адміністративний суд Сариагаського району Туркестанської області Казахстану заарештував на 20 діб головного редактора місцевої газети "Саріагаш-інформ" Амангельди Батирбекова, повідомляє казахська служба Радіо Свобода.

За даними обласного суду, заяву щодо Батирбекова подав депутат мажилісу Болатбек Нажметдінули. Приводом став допис журналіста у Facebook від 10 березня. У своїй заяві депутат написав, що слова Батирбекова про те, що "Болатбек Нажметдінули був визнаний підозрюваним у межах кримінальної справи, розпочатої за фактом шахрайства", є "наклепницькими" й завдали шкоди його честі та гідності.

За словами Батирбекова, 2020 року Нажметдінули проходив підозрюваним у справі про шахрайство. Це підтверджується оригіналом документа з печаткою та підписом слідчого управління поліції міста Шимкента.

"Другий екземпляр цього документа знищило управління правової статистики та спецобліків міста Шимкента. Це не наклеп. Ми можемо довести. Ми показали в суді оригінал документа про порушення справи щодо Нажметдінули, – розповів він. – Суд визнав мене винним, ґрунтуючись водночас не на документі, а на довідці управління. Я не згоден з постановою суду, подаватиму апеляцію".

Амангельди Батирбеков – відомий на півдні Казахстану журналіст. На початку 2022 року в Батирбекова стріляли поряд з його будинком у місті Сариагаші, але поранили його сина Дінмухамеда. Батирбеков пов'язав напад зі своєю журналістською діяльністю. Поліція тоді затримала п'ятьох підозрюваних. У листопаді суд визнав колишнього посадовця Бауиржана Майріхова винним у "замовленні на вбивство" і засудив його до 11 років та трьох місяців позбавлення волі.

2020 року в Казахстані декриміналізували статтю про наклеп – її перенесли з кримінального кодексу до кодексу про адміністративні правопорушення. Це було зроблено після багатьох закликів міжнародних правозахисних організацій. Правозахисники звертали увагу на те, що звинувачення в "наклепі" нерідко використовуються в Казахстані для боротьби з неугодними особами.

У 2017 році в Казахстані також ухвалили закон, який зобов'язує журналістів брати у фігурантів їхніх розслідувань, зокрема корупційних, дозвіл на публікацію їхньої комерційної, банківської та особистої інформації.

Liked the article?
Help us be even more cool!