ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Кабулі із 700 журналісток працюють менш ніж 100

01.09.2021, 13:14
Фото – mediasupport.org
Фото – mediasupport.org

Менш ніж 100 журналісток офіційно працюють на приватних радіо та телеканалах у Кабулі (Афганістан). До захоплення влади в країні талібами 15 серпня та наказів бойовиків поважати ісламські закони їхня кількість становила близько 700.

Про це повідомляє ZMINA  з посиланням на “Репортери без кордонів” (RSF).

Згідно з опитуванням “Репортерів” та Центру захисту афганських жінок-журналістів (CPAWJ), минулого року в Кабулі було 108 засобів масової інформації із загальною чисельністю 4940 співробітників. Серед них – 1080 співробітниць, з яких 700 журналісток. 

“Іншими словами, жінки-журналісти перебувають у процесі зникнення зі столиці”, – йдеться в повідомленні.

У провінціях, де майже всі приватні ЗМІ зупинили свою діяльність у міру просування сил Талібану, більшість журналісток були змушені припинити роботу. Деякі з них все ще мають мінімальну можливість працювати вдома. Проте цю цифру неможливо навіть порівняти з 2020 роком, коли опитування RSF та CPAWJ встановило, що в провінціях Кабула, Герата і Балха на ЗМІ працювали понад 1700 жінок.

Попри обіцянки талібів поважати права жінок, зокрема право на працю журналісток, ілюзія нормальності тривала лише кілька днів, наголосили в RSF.

Так, журналістка, яка працює на радіостанції в південно-східній провінції Газні, розповіла, що через два дні після того, як таліби взяли під контроль її провінцію, вони відвідали станцію і попередили: “Ви приватна радіостанція. Ви можете продовжувати (працювати. – Ред.), але без жодного жіночого голосу і без музики”.

У Кабулі “Талібан” змінив жінку-ведучу на державному мовнику Афганістану (RTA), якій наказали “залишитися вдома кілька днів”. Ще одній співробітниці заборонили заходити до будівлі.

До середини серпня в RTA працювало 140 жінок-журналісток, наразі ніхто з них не наважується повернутися до роботи на телеканалі, які зараз перебувають під контролем талібів.

Водночас керівники та редактори приватних ЗМІ, які ще працюють в Афганістані, підтвердили правозахисникам, що під тиском талібів порадили своїм журналісткам залишатися вдома.

“Журналістки повинні мати можливість якнайшвидше відновити роботу, не зазнаючи утисків, тому що це їхнє найголовніше право, тому що це важливо для їхнього існування… Ми закликаємо керівництво Талібану негайно надати гарантії свободи та безпеки жінок-журналістів”, – заявив генеральний секретар RSF Крістоф Делуар.

Як повідомляв ІМІ, 30 серпня близько 150 афганських журналістів звернулися до ООН, міжнародної спільноти, правозахисних організацій та платформ підтримки ЗМІ з проханням урятувати їх від талібів.

24 серпня міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” заявила, що рух “Талібан”, який захопив владу в Афганістані, неофіційно встановлює суворі обмеження для ЗМІ, хоча публічно таліби пообіцяли захищати журналістів і поважати свободу преси.

25 серпня таліби побили в Кабулі репортера одного з найбільших телеканалів країни TOLOnews Зіара Яада та його оператора під час знімання репортажу.

Таліби провели обшуки щонайменше в чотирьох журналістів та працівників новинних агенцій.

Кілька урядових установ США, які працювали в Афганістані, видаляють зі своїх сайтів статті та фотографії, побоюючись помсти “Талібану” афганському мирному населенню через співпрацю з американцями. І вже через кілька днів ООН повідомила, що таліби розшукують афганців, які співпрацювали зі США і НАТО.

Liked the article?
Help us be even more cool!