У білоруського журналіста пройшов обшук через співпрацю з DW
У Білорусі у Могильові міліція провела обшук у квартирі журналіста Олександра Буракова в зв'язку з його роботою для DW. Стосовно нього розпочато адміністративний процес "через ймовірне порушення законодавства про ЗМІ". Про це Бураков розповів в інтерв'ю DW.
Співробітники міліції прийшли в його квартиру 16 вересня близько 08.30 ранку за місцевим часом, а після цього провели обшук у його батьків. В цілому вони вилучили два ноутбуки, які належать дружині Буракова, а також два системних блоки.
Журналіст відмовився підписувати документи про проведення обшуку, оскільки вважає його незаконним. Між тим міліціонери, за його словами, не залишили протоколів про вилучення техніки. В той же день Бураков з'явився у відділення міліції для подальшого розгляду.
У постанові про проведення огляду квартири стверджувалося, що Бураков порушив ч.4 ст.35 закону "Про засоби масової інформації", яка забороняє журналістам іноземних ЗМІ працювати на території Білорусі без акредитації. У документі йшлося про його статті, опубліковані DW 28.07.2014, 04.08.2014 та 25.08.2014.
Однак коли Бураков з'явився у відділення міліції, йому заявили, що він проходить по ч.2 ст.22.9 КОАП Білорусі "Порушення встановленого порядку розсилки обов'язкових безкоштовних примірників періодичних друкованих видань, розповсюдження еротичних видань, опублікування засобом масової інформації спростування, а так само незаконне виготовлення та (або) розповсюдження продукції засобів масової інформації". Максимальний штраф за це адміністративне порушення може скласти від 500 до 600 євро, уточнив Бураков. При цьому йому продемонстрували роздруківки 142 статей із сайту DW, підписаних його ім'ям. Яким чином наявність статей співвідноситься з осудним йому порушенням, в міліції не пояснили.
Крім того, журналісту вручили повістку на 23 вересня. За словами Буракова, в міліції йому повідомили, що на наступній зустрічі буде прийнято рішення про те, чи продовжувати його справу.
Бураков відзначає, що, яким би не був результат цього процесу, масштаб дій міліції явно перевершує значимість приводу. За його словами, деякі журналісти пов'язують таку активність з клановою боротьбою всередині адміністрації президента Білорусі Олександра Лукашенка. Нинішні події в Могильові проходять на тлі візиту в країну представника ОБСЄ з питань свободи преси Дуньі Міятович і дискусій про необхідність лібералізації білоруського закону про ЗМІ.
При цьому сам Бураков не виключає, що обшуки можуть бути проявом "сезонного загострення" перед президентськими виборами 2015 року. На його думку, з наближенням виборів тиск на журналістів буде тільки посилюватися.
Help us be even more cool!