Хоркін: Українське радіо відвідали люди, які вийшли з окупації завдяки радіо
Радіо є стратегічним медіа для тимчасово окупованих територій, оскільки воно “не залишає слідів”, вважає член правління Суспільного мовлення, відповідальний за радіо, телебачення та діджидал, радіоведучий Дмитро Хоркін, повідомила пресслужба компанії.
“Ти зайшов на сайт, і все це буде видно. А з радіо – ти послухав і потім просто переключив, і ніхто не знає, на якій ти хвилі перед цим був. І заглушити радіо практично нереально, хоча вони намагаються. Але в росіян немає таких потужностей для цього, вони не Радянський союз, хоча і думають, що досі є ним”, – пояснив Дмитро Хоркін.
За його словами, у перші години й дні повномасштабного вторгнення, коли люди зі Львова їхали до Києва три доби, вони слухали радіо.
“Маріуполь, Ізюм, Лиман, Херсон, Гостомель – міста, які були в окупації або й зараз залишаються там, – мали змогу слухати українське радіо. Ми повідомляли про евакуаційні коридори з Маріуполя”, – пригадує ведучий.
Дмитро зазначив, що за пів року на Хрещатик, 26, де розташована редакція Українського радіо, прийшли люди, які вийшли з окупації завдяки повідомленням радіоведучих.
“Оце специфіка радіо, і тоді про нього згадали всі – і спецслужби, і екстрені служби. І мер міста звернувся до мешканців Маріуполя саме через Українське Радіо. І ми змогли вивести людей в останні, вже евакуаційні, коридори, це стосувалося і Лимана, Ізюма, Херсона”, – наголосив радіоведучий.
Він нагадав, що, за даними Інституту масової інформації, росіяни цілеспрямовано підірвали 14 телерадіовеж.
“Ми можемо сказати, що у цій війні українські зв'язківці, медійники є мішенню. Я пам'ятаю, що в один із перших днів декотрі працівники боялися виходити на роботу, тому що перебувати в приміщеннях, які пов'язані із медіа могло бути небезпечним. Але це були поодинокі працівники”, – зазначив Дмитро Хоркін.
Help us be even more cool!