ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Білорусі арештували рахунок і обшукали офіс ПЕН-клубу

20.07.2021, 11:48
Фото – Білоруський ПЕН-клуб
Фото – Білоруський ПЕН-клуб

У Білорусі арештували рахунок і обшукали офіс ПЕН-клубу. Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації, інформує “Читомо”.

На банківський рахунок білоруського ПЕН-клубу наклали арешт на підставі рішення Слідчого комітету Білорусі від 13 липня.

Крім того, заступниця голови Ради ПЕН-клубу Тетяна Нядбай на своїй фейсбук-сторінці повідомила, що за юридичною адресою організації 14 липня провели обшук.

“У зв’язку з пандемією організація вже понад рік працює в дистанційному режимі, а тому за юридичною адресою фізично нас не було. Білоруське Головне управління з боротьби з організованою злочинністю і корупцією зробило обшук в іншій організації, яка має ту саму юридичну адресу, конфіскували всю техніку, працівники тієї організації стали свідками”, − прокоментувала Тетяна Нядбай.

Білоруський ПЕН-клуб заснували в 1989 році. Його прийняли до міжнародного ПЕН-клубу в 1990 році. У 2019 році президенткою Білоруського ПЕН-клубу стала письменниця, Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич.

Як повідомляв ІМІ, 18 липня БАЖ повідомила, що в Білорусі за 10 днів у редакціях ЗМІ та в їхніх співробітників проведено понад 60 обшуків.

14 липня по всій Білорусі відбулися масові обшуки та затримання активістів, правозахисників та журналістів. Зокрема, обшуки відбулися в офісах щонайменше 13 громадських організацій, серед яких правозахисний центр “Вясна”, Білоруська асоціація журналістів, благодійний проєкт “Імена”, рух “За свободу”, Центр правової трансформації Lawtrand, Білоруський Гельсінський комітет, Асоціація білорусів світу “Батьківщина”, “Гендерні перспективи”, Офіс європейської експертизи й комунікацій, Союз білоруських письменників, Білоруський народний фронт, Центр економічних досліджень BEROC.

16 липня в Білорусі силовики прийшли з обшуками до журналістів, які співпрацюють з телеканалом “Белсат”. 

Цього ж дня в Мінську в офісі білоруської служби Радіо Свобода під час обшуку силовики виламали кілька дверей та винесли з приміщення техніку.

Liked the article?
Help us be even more cool!