ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Білорусі відбуваються обшуки та затримання правозахисників

14.07.2021, 14:49
Фото – DW
Фото – DW

Зранку 14 липня по всій Білорусі проходять масові обшуки та затримання активістів, правозахисників та журналістів.

Про це повідомляє Zmina з посиланням на білоруську редакцію “Радіо Свобода” та телеграм-канал Білоруської асоціації журналістів.

Станом на середину дня обшуки відбулися в офісах щонайменше 13 громадських організацій, серед яких правозахисний центр “Вясна”, Білоруська асоціація журналістів, благодійний проєкт “Імена”, рух “За свободу”, Центр правової трансформації Lawtrand, Білоруський Гельсінський комітет, Асоціація білорусів світу “Батьківщина”, “Гендерні перспективи”, Офіс європейської експертизи й комунікацій, Союз білоруських письменників, Білоруський народний фронт, Центр економічних досліджень BEROC.

Крім того, обшуки відбулися вдома у відомих білоруських правозахисників Олеся Біляцького, Валентина Стефановича, Володимира Лабковича, Андрія Палуди, Сергія Сиса, Ольги Смолянко, Сергія та Тамари Мацкевичів, Миколи Шараха, Кирила Кофанова, Ігоря Казмерчака, Альони Лаптьонок. Наразі відомо про затримання Валентина Стефановича, Володимира Лабковича, Андрія Палуди та Сергія Сиса.

Атаки на громадянське суспільство відбуваються по всій країні: окрім Мінська, інформація надходить з Бреста, Гродна, Орші, Полоцька, Мозиря та Борисова.

Так, в Орші силовики затримали й повезли в невідомому напрямку редактора місцевого порталу Orsha.eu Ігоря Казмерчака. У Гродні після проведеного обшуку зник місцевий правозахисник Віктор Сазонов. У Бресті в місцевого правозахисника Кирила Кофанова з організації Human Constanta відбувається обшук. Обшук іде й у Миколи Шараха, керівника відділення Вільних профспілок у Полоцьку. В Мозирі вже 10 годин не виходить на зв’язок керівник місцевої філії Правозахисного центру “Вясна” Володимир Целепун. У Борисові затримали правозахисника Олега Мацкевича.

Режим Лукашенка звинувачує правозахисників, які документували порушення силовиків під час придушення мирних протестів 2020–2021 років та допомагали жертвам репресій, в організації масових заворушень.

Liked the article?
Help us be even more cool!