ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Телеканали для включення до цифрової мережі MX-7 визначить конкурс – голова Нацради

20.05.2021, 10:45

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення проведе конкурс телеканалів, які ввійдуть до загальнонаціональної цифрової телемережі Multiplex MX-7, коли це буде можливим в умовах карантину.

Про це Укрінформу повідомила голова Нацради Ольга Герасим'юк.

“Щодо потужності мультиплексу, там буде 12 каналів, і питання Національної ради – наповнення цих каналів унаслідок конкурсу. Безперечно, ми це будемо робити. Але для цього, по-перше, необхідно розморозити проведення конкурсів, бо вони ще досі заморожені у зв'язку з локдауном”, – зазначила Герасим'юк.

Вона висловила сподівання щодо ухвалення вже цього тижня законопроєкту №4107 (так званого малого закону про Нацраду), який передбачає це “розмороження”.

Голова Нацради також наголосила, що конкурс можна проводити лише тоді, коли мультиплекс “уже буде фактом”. 

“Треба, щоб він був побудований, бо на порожньому місці ми конкурси проводити не можемо. Тож ми чекаємо, коли фінансування буде наявним, коли мультиплекс буде побудований”, – сказала Герасим'юк.

На її переконання, озвучені віцепрем'єр-міністром – міністром з цифрової трансформації Михайлом Федоровим плани щодо того, що це відбудеться до кінця 2021 року, цілком реальні.

“Тож коли мультиплекс буде збудований, конкурси будуть розблоковані, Національна рада їх оголосить і, як записано в законі, проведе”, – заявила голова Нацради.

За її словами, передбачається, що до складу мультиплексу ввійдуть державний телеканал та канали Суспільного мовника, а комерційні підуть туди через конкурс. 

“Це має бути для них привабливим, тобто мають бути визначені зручні й вигідні тарифи, які будуть конкурувати з розцінками та умовами приватного оператора. Треба, щоб цей мультиплекс забезпечив якісний прийом сигналу, тому що втрачати аудиторію ніхто з потенційних ліцензіатів не зацікавлений. Тобто всі ці параметри треба підтвердити”, – сказала Герасим’юк.

Водночас, за її словами, не менш важливо, щоб люди захотіли дивитися канали мережі мультиплексу, і для цього теж потрібні певні умови. Хоч передбачається, що доступ до каналів буде безоплатним, але має бути привабливим набір цих каналів, контент відповідної якості. Крім того, щоб заохотити людей перейти на мультиплекс, потрібна відповідна система промотування.

“Я вважаю, що державний мультиплекс, його побудова – це дуже важливе для держави рішення, тому що сьогодні контроль над усім інфопростором у нас фактично повністю належить “Зеонбуду”. Питання про монополію... має бути розв’язане. А державна альтернатива – це відповідальне рішення”, – наголосила Герасим’юк.

Як повідомляв ІМІ, 18 травня Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня “Щодо окремих заходів із забезпечення інформаційної безпеки”. Зокрема, Кабінету Міністрів доручено розробити та затвердити програму підвищення обороноздатності й безпеки держави в частині матеріально-технічного забезпечення побудови оператором – Концерном радіомовлення, радіозв'язку та телебачення, що перебуває в управлінні Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі МХ-7.

На побудову телемережі, згідно з рішенням, уряд має передбачити залучення коштів обсягом 490 млн грн під державні гарантії.

Крім того, Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення рекомендовано вжити заходів, спрямованих на демонополізацію сфери цифрового телебачення і завершення процесу залучення Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення до виконання функцій оператора мережі цифрового мовлення.

Liked the article?
Help us be even more cool!