ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Таліби заборонили на весіллях в Афганістані живу музику

08.10.2021, 11:30
Озброєні таліби в президентському палаці в Кабулі, 15 серпня 2021 року. Фото – Zabi Karimi / AP
Озброєні таліби в президентському палаці в Кабулі, 15 серпня 2021 року. Фото – Zabi Karimi / AP

Радикальний ісламістський рух “Талібан”, який захопив владу в Афганістані, встановив нові правила проведення весіль у країні та заборонив виконувати на урочистостях живу музику.

Рішення ухвалило новостворене міністерство релігії, яке таліби відкрили замість міністерства в справах жінок, повідомляє Суспільне з посиланням на агенцію Report.

Також нові правила забороняють читати молитви перед святковим обідом і вимагають, щоб під час проведення урочистостей чоловіки та жінки перебували в різних кімнатах.

Як повідомляв ІМІ, на початку вересня “Талібан” заборонив дівчатам повернутися до навчання в середній школі, а викладачкам – до роботи в закладах середньої освіти. Уроки дозволили відвідувати лише хлопчикам та вчителям-чоловікам.

17 вересня в Кабулі зняли вивіску міністерства в справах жінок та замінили її табличкою міністерства пропаганди чеснот і запобігання вадам.

Речник ісламістського руху “Талібан” Саєд Зекрулла Хашим заявив, що жінки не мають бути міністрами, оскільки їхнє завдання – народжувати та виховувати дітей.

У вересні в Кабулі (Афганістан) бойовики руху “Талібан” пострілами розігнали протестувальників біля посольства Пакистану та заарештували кількох афганських журналістів, які висвітлювали демонстрацію.

“Талібан” запровадив жорсткі обмеження для жінок, які бажають відвідувати вищі навчальні заклади. Зокрема, жінкам дозволено відвідувати приватні університети лише в нікабі (головний убір, що приховує обличчя і залишає лише вузький проріз для очей), а заняття для них мають проходити в окремому приміщенні. 

2 вересня в Афганістані близько трьох десятків жінок у місті Герат вийшли на протест, вимагаючи від нового керівництва “Талібану” збереження поступу у сфері прав жінок, досягнутого в країні після повалення режиму угруповання 20 років тому.

25 серпня представник талібів Забіхулла Муджахід попередив афганських жінок, що для них поки буде безпечніше залишатися вдома. За його словами, пильність слід зберігати доти, доки правильно поводитися з жінками не навчать рядових членів “Талібану”.

Liked the article?
Help us be even more cool!