ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Таліби заборонили дівчатам повертатися до навчання в школі

20.09.2021, 10:24
Фото - DW
Фото - DW

В Афганістані “Талібан” заборонив дівчатам повернутися до навчання в середній школі, а викладачкам – до роботи в закладах середньої освіти. Уроки дозволили відвідувати лише хлопчикам та вчителям-чоловікам.

Про це повідомляє ZMINA з посиланням на BBC.

Нове міністерство освіти Афганістану оголосило, що учні та вчителі чоловічої статі мають повернутися до навчання в середній школі 18 вересня. Водночас у заяві про відновлення занять не згадується ні про учениць, ні про викладачок.

Водночас офіційний представник “Талібану” Забіхулла Моджахед заявив, що відкрити школи для представниць жіночої статі нібито “планується незабаром”. Він запевнив, що посадовці нині працюють над “процедурою” для цього.

Водночас афганська школярка, ім’я якої не називається, сказала журналістам, що почувається спустошеною, а перспективи в освіті мають “дуже похмурий” вигляд.

Інша 16-річна школярка з Кабула констатувала, що це був “сумний день”.

“Я хотіла стати лікарем! І цю мрію зруйновано. Не думаю, що вони дозволять нам повернутися до школи. Вони не хочуть, щоб жінки здобували освіту”, – зазначила дівчина.

Генеральний директор Організації ООН з освіти та культури (ЮНЕСКО) Одре Азула, засудила  рішення талібів поступово відкрити середні школи тільки для хлопчиків і їхніх учителів-чоловіків, повідомляє пресслужба ЮНЕСКО.

“У цей критичний час необхідно забезпечити дотримання права на освіту для всіх учнів, особливо дівчаток. Не менш важливо, щоб усім учителькам було дозволено повернутися в школу для викладання, забезпечуючи безпечне та інклюзивне середовище навчання для дітей в Афганістані“, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, 17 вересня в Кабулі зняли вивіску міністерства в справах жінок та замінили її табличкою міністерства пропаганди чеснот і запобігання вадам.

У соціальних мережах показують відео, де жінки, які працювали в офісах, закликають талібів дозволити їм повернутися до роботи.

Liked the article?
Help us be even more cool!