ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Таліби заборонять в Афганістані музику в громадських місцях

28.08.2021, 10:14
Фото - Укрінформ
Фото - Укрінформ

В Афганістані буде заборонено музику в громадських місцях. Про це сказав ймовірний майбутній міністр культури в уряді талібів Забіхулла Муджахід в інтерв’ю The New York Times, повідомляє Радіо Свобода.

Інтерв’ю було записане через день після того, як Муджахід попередив афганських жінок, що для них поки буде безпечніше залишатися вдома. За його словами, пильність слід зберігати доти, поки правильно поводитися з жінками не навчать рядових членів “Талібану”.

В усьому іншому таліби обіцяють, що, на відміну від періоду їх правління 20 років тому, жінкам дозволять навчатися, працювати, виходити з дому в тому вигляді, в якому вони самі вважають за потрібне і без супроводу родича-чоловіка, якого в місцевій культурі називають махрамом. Вимога про обов’язковий супровід жінки махрамом стосуватиметься лише тих випадків, коли вона вирушає в поїздку на три дні або довше, стверджує представник талібів.

“Ми хочемо будувати майбутнє і забути все, що було в минулому”, – наголосив Муджахід.

Представник талібів підтвердив заборону на музику в публічних місцях. “В ісламі музика заборонена, але ми сподіваємося, що зможемо переконати людей в цьому, замість того, щоб на них тиснути”, – наполягає він.

У період свого попереднього правління в Афганістані, з 1996-го по 2001-й рік, таліби дотримувалися суворої версії шаріату. У країні були обмежені багато політичних права, основні свободи, перш за все, жорсткі правила діяли щодо жінок і дівчаток.

Як повідомляв ІМІ, 24 серпня міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” заявила, що рух “Талібан”, який захопив владу в Афганістані, неофіційно встановлює суворі обмеження для ЗМІ, хоча публічно таліби пообіцяли захищати журналістів і поважати свободу преси.

25 серпня таліби побили в Кабулі репортера одного з найбільших телеканалів країни TOLOnews Зіара Яада та його оператора під час знімання репортажу.

Представники “Талібану” у своїх перших заявах після приходу до влади запевняли, що поважатимуть права жінок та свободу ЗМІ, а також не вдаватимуться до помсти в захопленому Афганістані.

Проте впродовж кількох днів бойовики провели обшуки щонайменше в чотирьох журналістів та працівників новинних агенцій.

Кілька урядових установ США, які працювали в Афганістані, видаляють зі своїх сайтів статті та фотографії, побоюючись помсти “Талібану” афганському мирному населенню через співпрацю з американцями. І вже через кілька днів ООН повідомила, що таліби розшукують афганців, які співпрацювали зі США і НАТО.

Екстремістське угруповання “Талібан” захопило владу в Афганістані. Президент країни 15 серпня 2021 року покинув Афганістан та погодився передати владу талібам. Того ж дня “Талібан”, який більшістю країн визнаний терористичним рухом, без бою зайняв Кабул. Відтепер таліби контролюють весь Афганістан. Бойовики заявили, що “війна в Афганістані закінчена”, і вже анонсували проголошення найближчим часом “Ісламського емірату Афганістан”.

Стрімкий наступ “Талібану” став можливим, зокрема, і через виведення американського контингенту з країни за наказом президента США Джо Байдена. У липні Байден заявив, що “Талібан” не зможе захопити весь Афганістан, адже “США залишають після себе добре озброєну і вишколену афганську армію”. Війська США перебували в Афганістані з 2001 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!