Суспільне виходить з телемарафону "Єдині новини", але лишається в проєкті "Єдині новини #UAразом". УТОЧНЕНО
Суспільне мовлення з 21 травня виходить з телемарафону “Єдині новини”, проте лишається в проєкті "Єдині новини #UAразом”. У межах розширення цього проєкту Суспільне вироблятиме свій власний марафон, про що підписано відповідний меморандум між усіма учасниками проєкту, як ідеться в заяві мовника.
У коментарі ІМІ голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа зазначила: “Суспільне змогло домовитися з виробниками телемарафону про розширення інформаційного мовлення в контексті єдиного телемарафону. Перший матиме своє мовлення, можливо будемо обмінюватися контентом з іншими виробниками єдиного телемарафону. Ми просили голів парламентських комітетів, щоб забезпечили нам такі гарантії. Вони звернулися до РНБО й отримали відповіді”.
Згідно з повідомленням НСТУ, 21 травня, з 15:30, у межах марафону “Єдині новини #UАразом” Суспільне Мовлення як медіа з особливим юридичним статусом забезпечить виробництво власної частини інформаційного марафону, що транслюватиметься на загальнонаціональному телеканалі “Перший”.
Інформаційний блок марафону на Першому посилиться додатковим контентом:
- “Суспільне Новини”;
- “Суспільне. Студія”;
- документальними фільмами власного виробництва та розслідуваннями.
Водночас продовжиться обмін контентом з усіма учасниками марафону “Єдині новини #UАразом”.
Учасники марафону уклали додаткову угоду до Меморандуму про взаємодію та співпрацю щодо впровадження нового підходу задля розширення можливостей реалізації єдиної інформаційної політики України в умовах воєнного стану та забезпечення цілодобового інформаційного марафону “Єдині новини #UАразом” від 30 травня 2022 року.
Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення найбільші комерційні мовники, телеканал “Рада” та Суспільне, об’єднались і створили цілодобовий інформаційний марафон “Єдині новини”, щоб інформувати суспільство про найважливіші події відповідно до стандартів журналістики. Ініціатива стала одним з найкращих та унікальних у світі прикладів саморегулювання у сфері медіа, а також ефективною практикою приватно-державного партнерства.
Що передувало
25 квітня голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа заявила, що Суспільне хочуть викинути з вечірніх слотів телемарафону. Натомість наглядова рада сформувала зустрічну пропозицію щодо перерозподілів слотів у марафоні – передати всі прайми Суспільному.
24 квітня народна депутатка Мар’яна Безугла опублікувала на своїй фейсбук-сторінці кілька постів, які присвятила темі доцільності фінансування шести державних каналів, зарахувавши до “державних” і Суспільне Мовлення.
Зокрема, вона зазначила, що “Суспільне, “Дом” і FreeДом мають мізерні охоплення і диверсифікують кошти”, і запропонувала залишити фінансування лише одного каналу, зокрема “Ради” або Суспільного.
29 квітня Суспільне Мовлення звернулося до голів чотирьох комітетів Верховної Ради з проханням дати оцінку висловлюванням народної депутатки Мар’яни Безуглої, розглянути спроби тиску на медіакомпанію та підривання реформи існування незалежного мовника, яка була однією з передумов вступу України до Європейського Союзу.
30 квітня Медіарух закликав припинити тиск на Суспільне Мовлення та зберегти за ним вечірні прайми телемарафону.
2 травня 2024 року голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявив, що наступ на Суспільне розглядатиметься всіма європейськими прореформаторськими силами як наступ на свободу слова і спроба дискредитації журналістської спільноти.
Раніше Державний департамент США вніс національний телемарафон “Єдині новини” до свого звіту щодо порушень прав людини в Україні за 2023 рік. У звіті зазначили, що телемарафон забезпечує “безпрецедентний рівень контролю влади над теленовинами”.
Help us be even more cool!