ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд у Білорусі ліквідував ПЕН-центр

10.08.2021, 10:32
Фото - Білоруський ПЕН-клуб
Фото - Білоруський ПЕН-клуб

Верховний суд Білорусі ухвалив рішення про ліквідацію Білоруського ПЕН-центру. Про це у телеграм-каналі повідомила організація, інформує Белсат.

Рішення про ліквідацію організації ухвалила суддя Верховного суду Анна Соколовська. Представником Міністерства юстиції на суді виступив Пескарьов, прокурор - Ковальчук.

Позов про позбавлення реєстрації в суд направило Міністерство юстиції, повідомляє ПЕН-центр.

Білоруський ПЕН-центр об'єднував професійних літераторів, письменників, перекладачів, журналістів, блогерів. Очолювала організацію нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич.

ПЕН-центр вважає таку ситуацію політичним замовленням згори для “очищення” громадянського сектору. 

“І наша, так би мовити, “провина” полягає в нашій незгоді з репресіями, з насильством, у захисті свободи слова та ідеалів гуманізму. І якщо це наша вина - нам не соромно. Ми пишаємося своєю роботою, своїми друзями, партнерами, волонтерами”, - йдеться у повідомленні Білоруського ПЕН-центру.

Як повідомляв ІМІ, 20 липня в Білорусі арештували рахунок і обшукали офіс ПЕН-клубу. 

22 липня стало відомо, що Міністерство юстиції Білорусі подало позов до Верховного суду країни щодо ліквідації Білоруського ПЕН-центру, стосовно нього вже порушено цивільну справу.

21 липня стало відомо, що Міністерство юстиції республіки Білорусь подало до Верховного Суду позовну заяву про ліквідацію Білоруської асоціації журналістів.

18 липня БАЖ повідомила, що в Білорусі за 10 днів у редакціях ЗМІ та в їхніх співробітників проведено понад 60 обшуків.

14 липня по всій Білорусі відбулися масові обшуки та затримання активістів, правозахисників та журналістів. Зокрема, обшуки відбулися в офісах щонайменше 13 громадських організацій, серед яких правозахисний центр “Вясна”, Білоруська асоціація журналістів, благодійний проєкт “Імена”, рух “За свободу”, Центр правової трансформації Lawtrand, Білоруський Гельсінський комітет, Асоціація білорусів світу “Батьківщина”, “Гендерні перспективи”, Офіс європейської експертизи й комунікацій, Союз білоруських письменників, Білоруський народний фронт, Центр економічних досліджень BEROC.

Liked the article?
Help us be even more cool!