ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд навмисно затягує розгляд апеляції на вирок Мемедемінову – адвокат

02.03.2020, 11:00
Фото – Courtesy Foto / Кримська солідарність
Фото – Courtesy Foto / Кримська солідарність

Адвокат кримського блогера, громадського журналіста Нарімана Мемедемінова Едем Семедляєв вважає, що російський суд навмисно затягує розгляд апеляції його підзахисного на вирок. Про це адвокат розповів в ефірі Радіо Крим.Реалії.

За його словами, Мемедемінов уже має право на умовно-дострокове звільнення, однак, поки вирок не набуде законної сили, таку заяву подати не можна.

“Південний окружний військовий суд досі не виконав деякі процесуальні моменти, а саме не дозволив клопотання Нарімана: чи не вручив протокол засідання, не ознайомив з матеріалами кримінальної справи. Після вироку він попросив дати доступ до тих томів, які були сформовані вже в процесі суду. Наріман також написав заяву про ознайомлення з аудіозаписом суду, щоб мати можливість більш повно підготуватися до апеляційної скарги. Щоб передати всі матеріали до Верховного суду Росії, Південний окружний військовий суд повинен вирішити ці клопотання і ознайомити Нарімана з усіма цими матеріалами. І ще не відомо, скільки буде тягнути Верховний суд. Ми пов’язуємо ці затримки з тим, що вони дають можливість тримати Нарімана в слідчому ізоляторі, в цих нелюдських, тортурних умовах. Колонія-поселення набагато м’якше”, – вважає адвокат.

За словами Семедляєва, його підзахисному, відповідно до російського вироку, залишається сидіти ще пів року.

“Його змушують забрати апеляційну скаргу, але він вирішив іти до кінця і доводити свою невинуватість. Інакше це буде означати, що Наріман погодився з вироком і він не зможе в подальшому звертатися до Європейського суду з прав людини. Так що ми будемо звертатися в Південний окружний військовий суд з клопотанням про прискорення процесу передачі документів до Верховного суду”, – пояснив адвокат.

Раніше Едем Семедляєв повідомив, що у Мемедемінова погіршується стан здоров’я в слідчому ізоляторі.

Як повідомляв ІМІ, 2 жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд російського Ростова-на-Дону засудив до двох з половиною років журналіста, блогера з Криму Нарімана Мемедемінова, якого звинуватили в публічних закликах до тероризму. 

1 жовтня 2019 року Мемедемінов виступив з останнім словом, де назвав “шаблонним” судочинство і право в Росії, а також закликав журналістів продовжувати проводити роботу з інформування про ситуацію в Криму і судові процеси над жителями півострова.

27 вересня 2019 року російський прокурор Олексій Айдінов попросив призначити шість років колонії загального режиму для громадянського журналіста, блогера Нарімана Мемедемінова, якого звинувачують у публічних закликах до тероризму. 

22 березня 2018 року співробітники силових відомств Росії затримали та помістили в ізолятор тимчасового тримання в Сімферополі кримського громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова. 23 березня суд заарештував Мемедемінова.

Затриманому висунуто звинувачення за ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу РФ (“Публічні заклики до ведення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет”).

Прокуратура АРК 23 березня 2018 року внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (“Незаконне позбавлення волі або викрадення людини”), ч. 2 ст. 162 (“Порушення недоторканності житла”) Кримінального кодексу України.

У звіті за 2019 рік Комітету захисту журналістів ідеться, що понад половину журналістів, утримуваних у місцях несвободи в Росії, було затримано в окупованому Криму.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!