ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У засудженого в РФ блогера Мемедемінова проблеми зі здоров'ям у СІЗО – адвокат

10.02.2020, 10:53
Фото – фейсбук "Кримська солідарність" / Радіо Свобода
Фото – фейсбук "Кримська солідарність" / Радіо Свобода

У засудженого в Росії кримського блогера, громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова погіршується стан здоров'я в слідчому ізоляторі. Про це розповів адвокат Едем Семедляєв після того, як відвідав блогера в СІЗО російського міста Шахти, повідомляє Крим.Реалії.

“У Нарімана Мемедемінова протягом довгого часу проблеми зі шлунком, його мучать постійні болі, постійна печія”, – сказав адвокат у коментарі громадському об'єднанню “Кримська солідарність”.

Як повідомляв ІМІ, 2 жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд російського Ростова-на-Дону засудив до двох з половиною років журналіста, блогера з Криму Нарімана Мемедемінова, якого звинуватили в публічних закликах до тероризму. 

1 жовтня 2019 року Мемедемінов виступив з останнім словом, де назвав “шаблонним” судочинство і право в Росії, а також закликав журналістів продовжувати проводити роботу з інформування про ситуацію в Криму і судові процеси над жителями півострова.

27 вересня 2019 року російський прокурор Олексій Айдінов попросив призначити шість років колонії загального режиму для громадянського журналіста, блогера Нарімана Мемедемінова, якого звинувачують у публічних закликах до тероризму. 

22 березня 2018 року співробітники силових відомств Росії затримали та помістили в ізолятор тимчасового тримання в Сімферополі кримського громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова. 23 березня суд заарештував Мемедемінова.

Затриманому висунуто звинувачення за ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу РФ (“Публічні заклики до ведення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет”).

Прокуратура АРК 23 березня 2018 року внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (“Незаконне позбавлення волі або викрадення людини”), ч. 2 ст. 162 (“Порушення недоторканності житла”) Кримінального кодексу України.

У звіті за 2019 рік Комітету захисту журналістів йдеться, що понад половину журналістів, утримуваних у місцях несвободи в Росії, були затримані в окупованому Криму.

Liked the article?
Help us be even more cool!