ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Стоп цензурі!" та медіа-організації вимагають від влади успішних розслідувань і покарання винних у нападах на журналістів

25.11.2014, 11:47

Журналістський рух «Стоп цензурі!» та низка медійних організацій вимагають від влади успішних розслідувань і покарання винних у нападах на журналістів. Відповідну заяву вони поширили 24 листопада з нагоди всесвітнього Дня безкарності за напади на журналістів, що відзначався 23 листопада.

Медіа-організації констатували, що у 2014 році нападів на журналістів було більше, але кримінальних проваджень - менше, ніж у 2013 році.

“Тільки у 2014 році було зафіксовано щонайменше 281 напад на журналістів і 137 фактів перешкоджання професійній діяльності, за даними ІМІ та організації «Репортери без кордонів». Однак, за даними ГПУ, з 1 січня по 31 жовтня 2014 року, лише 6 справ було скеровано до суду, і лише у 10 справах винним було оголошено про підозру. Для порівняння, у 2013-му, коли постраждалих журналістів було менше в рази, до суду було скеровано п'ять справ. За цей же період зареєстровано 136 кримінальних правопорушень за 171 статтею, всього кількість постраждалих журналістів, які подали заяви до прокуратури, - 178 осіб”, - йдеться у заяві.

Медіа-організації висловлюють надзвичайну стурбованість таким високим рівнем безкарності, що лишився однією з ключових проблем медіа-сфери в Україні навіть після приходу нової влади. Не буває свободи слова і вільних журналістів без гарантій їхньої фізичної безпеки.

У свою чергу, автори заяви висловили готовність співпрацювати з владою у форматі відкритих робочих груп, оперативно надавати владі факти порушень і підтримувати зусилля влади із забезпечення справедливості і свободи слова.

Крім того, медіа-організації звертаються до нового парламенту з проханням призначити головою Комітету з питань свободи слова людину, якій довіряє медіа-спільнота і яка справді буде перейматися питаннями інформаційної сфери, свободи слова й активно допомагати Україні на шляху інтеграції в європейську спільноту. У зв'язку із цим, медіа-організації пропонують новообраному парламенту затвердити кандидатуру Світлани Заліщук на посаду голови Комітету з питань свободи слова. Комітет у жодному разі не можна віддавати колишнім “регіоналам” і тим, хто ініціював та голосував за так звані «диктаторські закони 16 січня».

Влада має продемонструвати, що вона спроможна гарантувати безпеку журналістів і підтримати свободу слова не на словах, а на ділі.

Заяву підписали громадський рух «Стоп цензурі!», ГО «Інститут масової інформації», ГО «Центр UA», ГО «Інститут медіа права», ГО «Телекритика», Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» та МГО «Інтерньюз Україна».

Liked the article?
Help us be even more cool!