ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Стартап Маска шукає добровольця, який погодиться імплантувати в мозок чип

08.11.2023, 12:17
Фото – Damien Maloney for Bloomberg Businessweek
Фото – Damien Maloney for Bloomberg Businessweek

Компанія Ілона Маска Neuralink шукає добровольця для свого першого клінічного випробування на людях бездротового мозкового чипа, повідомляє Bloomberg.

Видання описує як проходитиме випробування: в мозок людини, яка погодиться, вживлять низку електродів і надтонких кабелів, буде встановлено комп’ютер розміром з монету, який має залишитися там на роки. Цей комп’ютер зчитуватиме й аналізуватиме мозкову діяльність людини та передаватиме цю інформацію на ноутбук чи планшет.

Кілька компаній і дослідницьких груп уже створювали імпланти, що допомагають пацієнтам виконувати базові завдання силою думки, наприклад натискати курсором предмети на екрані. За обіцянками Маска, операція має перетворити людину на кіборга, який зможе завантажувати у свій мозок знання, як Кіану Рівз у “Матриці”, та надсилати їх на сервери зберігання чи навіть в інші мізки. 

Деякі нейробіологи вважають, що Neuralink хайпує на технології. Групи із захисту прав тварин звинувачували компанію в жорстокому поводженні з мавпами, свинями й іншими ссавцями, на яких дотепер проходили випробування імплантів.

Кореспондентка Bloomberg Ешлі Венс стежила за діяльністю Neuralink протягом трьох років і десять разів відвідувала об’єкти компанії в Кремнієвій долині. Висвітлюючи роботу організації, вона зазначає, зокрема, постійні вимоги Маска до співробітників працювати швидше й інтенсивніше, щоб випередити Synchron, Onward, а також розвиток ШІ. Пишучи про лабораторних тварин, журналістка (з посиланням на працівників компанії) стверджує, що Neuralink справді припустилася помилок у перші роки дослідів, але зараз тварини проживають у набагато кращих умовах, ніж в інших лабораторіях: мають більші клітки, різноманітну дієту, розваги та хорошу соціалізацію.

Попри те що інші компанії вже розпочали випробування на людях, проєкт Neuralink є найближчим до ідеї комп’ютера загального призначення, вбудованого в мозок. Компанія також розробляє додатковий спинний імплант, який має повернути людям з паралічем здатність рухатися й відчувати. “Короткострокова мета – побудувати універсальний мозковий інтерфейс і повернути самостійність людям із серйозними неврологічними захворюваннями й нагальними медичними потребами. Довгострокова ж мета – зробити його доступним мільярдам людей, розблокувати людський потенціал і вийти за межі наших біологічних здатностей”, – розповів співзасновник і віцепрезидент Neuralink Діджей Сео.

Як пише видання, в компанії попереду ще багато роботи. Одна помилка під час операції чи потрапляння хімічних речовин з імпланта в чийсь мозок може відкинути Neuralink назад на роки. Також розробка має виправдовувати очікування. Людина, на відміну від мавпи, може розповісти світу про свої враження від імпланта, зокрема про його обмеження. Наразі завантаження навичок кунг-фу в чийсь мозок чи бої зі злим супер-ШІ залишаються науковою фантастикою. Сео стверджує, що наступна версія чипа триматиме заряд 11 годин. “Наша мета – дійти до цілого дня”, – сказав він; тоді пацієнти зможуть заряджати свої імпланти вночі за допомогою зарядного пристрою, вбудованого в подушку.

Марія Ігнатьєва, Катерина Дячук

Liked the article?
Help us be even more cool!