ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Справу про вбивство Фаріон передали до суду. Обвинуваченому загрожує довічне

Правоохоронці змінили кваліфікацію злочину обвинуваченому у вбивстві громадської діячки Ірини Фаріон та 25 грудня передали обвинувальний акт до суду. Про це повідомили Офіс генерального прокурора у своєму телеграм-каналі та Нацполіція на своєму сайті.

Обвинуваченому інкримінують:

  • умисне вбивство особи у зв’язку з виконанням нею громадського обов’язку з мотивів національної нетерпимості (п. 8, 14 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України);
  • незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 263 ККУ).

Йому загрожує довічне позбавлення волі.

Обвинувачений В'ячеслав Зінченко в залі суду, 13 листопада 2024 року. Суспільне Львів / Ірина Мочульська

За даними слідства, 19 липня 2024 року у Львові обвинувачений з відстані близько двох метрів вистрелив у потерпілу з пістолета і втік з місця події. Фаріон померла того ж дня від проникного вогнепального поранення в голову в лікарні.

Як встановили поліцейські, 2022 року підозрюваний в одному з месенджерів став учасником групи, яка пропагує культ насильства і жорстокості, а також расову, національну та релігійну нетерпимість і дискримінацію. Окрім того, у 2024 році він долучився до ще однієї групи, пов’язаної з російською неонацистською організацією.

“Під час перебування у цих групах у підозрюваного виникла особиста неприязнь до Ірини Фаріон через її активну позицію щодо захисту української мови та культури. На думку зловмисника, своїми діями вона розколювала народну єдність – через це у нього виник умисел на вбивство громадської діячки”, – зазначає поліція.

Також поліція додала, що фігурант ретельно готувався до скоєння злочину – збирав конфіденційну інформацію про місце проживання та роботи Фаріон, стежив, а також розробив детальний план її вбивства та придбав вогнепальну зброю. 

“Докази підтверджують, що вбивство було скоєно через виконання потерпілою громадського обов'язку та з мотивів національної нетерпимості. Обвинувачений виявив переконання в “національній дискримінації громадян України, які спілкуються російською мовою”. Ірина Фаріон, яка була відома своєю позицією щодо захисту української мови та культури, своїми діями нібито розколювала народну єдність. На підставі чого у фігуранта виник умисел на її вбивство”, – зазначає слідство.

Нині обвинувачений перебуває під вартою без можливості застави. Йому продовжили запобіжний захід до 12 січня 2025 року.

Вбивство Ірини Фаріон

Мовознавиця, громадська діячка Ірина Фаріон померла в лікарні 19 липня 2024 року після замаху на неї. Ірину Фаріон поховали 22 липня на Личаківському цвинтарі Львова.

25 липня правоохоронці затримали підозрюваного в її вбивстві, суд відправив його під варту. Напад на Ірину Фаріон кваліфікували за ч. 1 ст. 115 (“Умисне вбивство”) Кримінального кодексу України. 

22 серпня стало відомо, що Галицький районний суд арештував майно, яке правоохоронці вилучили 14 серпня під час обшуків у справі про вбивство мовознавиці Ірини Фаріон. Серед речей є пістолет ФОРТ 12-Р та набої.

19 вересня 2024 року Галицький районний суд Львова продовжив до 17 листопада тримання під вартою без можливості внести заставу підозрюваному у вбивстві Фаріон.

13 листопада 2024 року Галицький районний суд Львова залишив підозрюваного у вбивстві мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон під вартою до 12 січня.

Liked the article?
Help us be even more cool!