ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Щодо Шарія розслідують справи за фактами відмивання доходів і махінацій з фінансуванням партії – Гончаренко

22.06.2021, 10:11
Фото – Ліга
Фото – Ліга

Офіс Генерального прокурора та Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) розслідують кримінальні провадження щодо блогера Анатолія Шарія за фактами відмивання доходів, ухилення від сплати податків і махінацій у фінансуванні Партії Шарія.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко у своєму телеграм-каналі та оприлюднив копії відповідних документів, отриманих від Офісу генпрокурора та НАЗК, інформує Інтерфакс-Україна.

“Отримав відповіді на свої депутатські звернення щодо законності придбання у власність нерухомості, де переховується Шарій та його дружина, а також про джерела фінансування “Партії Шарія”. Офіс генпрокурора повідомив, що з цього приводу вже веде розслідування Головне слідче управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України”, – написав Гончаренко.

У відповіді Офісу генпрокурора на запит Гончаренка уточнюється, що розслідування здійснюється за ч. 1 ст. 205-1, ч. 2 ст. 209 і ч. 3 ст. 212 (підроблення документів, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб – підприємців; легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинена у великому розмірі; ухилення від сплати податків, зборів) Кримінального кодексу України.

НАЗК зі свого боку також повідомило, що виявило ознаки кримінальних злочинів у звіті Партії Шарія.

“НАЗК повідомило, що в результаті аналізу звіту Партії Шарія було виявлено ознаки кримінальних злочинів: подання завідомо неправдивих даних фінансового характеру та невідповідність сум доходів осіб, які фінансували партію, розмірам внеску. Всі матеріали НАЗК передало Нацполіції (вже відкрито провадження) і фіскальній службі”, – написав Гончаренко.

У відповіді НАЗК на депутатське звернення зазначається, що агентство не має повноважень проводити перевірку джерел надходження коштів, за які юридичні особи здійснюють підтримку політичних партій, однак про виявлені ознаки правопорушень було повідомлено Головне слідче управління Національної поліції України.

“За інформацією ГСУ Нацполіції, за переданими Національним агентством матеріалами здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні, з урахуванням чого Національне агентство не може надати додаткові дані про виявлені ознаки кримінальних правопорушень”, – зазначається у відповіді НАЗК.

Крім того, НАЗК передало Державній фіскальній службі України інформацію та копії звітів Партії Шарія за 2019 рік і перший квартал 2020 року у зв'язку з досудовим розслідуванням.

1 березня Служба безпеки України виявила факт внесення свідомо неправдивих даних під час перереєстрації Партії Шарія. Відомості були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів і бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Як повідомляв ІМІ, 16 лютого СБУ повідомила про підозру в скоєнні злочину громадянину України Анатолію Шарію за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 (“Державна зрада”) та ч. 1 ст. 161 (“Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками”).

Проросійського політика і блогера Анатолія Шарія викликали на допит 22 лютого до Служби безпеки України.  

22 лютого СБУ повідомила, що розцінює неявку Шарія на допит як ухилення від слідства. 

25 лютого Служба безпеки України оголосила Анатолія Шарія в державний розшук. 

1 березня СБУ скерувала до Київської міської прокуратури запити про міжнародну правову допомогу і необхідні матеріали для організації та проведення слідчих дій на території інших країн у кримінальному провадженні стосовно Анатолія Шарія.

31 травня українські ЗМІ повідомили, що Литва позбавила статусу біженця політика та блогера Анатолія Шарія, підозрюваного в Україні в державній зраді. 10 травня 2021 року Шарію анулювали всі документи та оголосили його персоною нон ґрата. Шарій оскаржив рішення Литви щодо позбавлення його статусу біженця.

8 червня СБУ повідомила, що провела обшуки у засновників громадської організації “Партія Шарія”, причетних до розповсюдження в столичному регіоні агітації із закликами до зміни меж території або державного кордону України. Відкрито кримінальні провадження за статтями про зазіхання на територіальну цілісність України (ч. 1 ст. 110 КК) і підроблення документів (ч. 3 ст. 358 КК). Слідчі дії тривають.

За даними ЗМІ, Шарій проживає наразі в Іспанії.

Liked the article?
Help us be even more cool!