ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

СБУ нагадала журналістам про заборону прихованих камер

14.03.2012, 06:48
У Службі безпеки України попередили журналістів про те, що використання прихованої зйомки несе за собою кримінальну відповідальність. Про це повідомив начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Климук на прес-конференції в Києві.

За його словами, подібні дії журналістів будуть кваліфікуватися як злочин згідно зі статтею 359 Кримінального кодексу України (Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації), якою з червня 2010 року передбачено штраф від 200 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі чи позбавлення волі на строк до чотирьох років.

Водночас Климук повідомив, що в його практиці журналісти ще не притягалися до відповідальності за такі дії. Він також додав, що російським законодавством журналістам дозволено проводити приховану зйомку.

Частіше за все, як зазначив Климук, спеціальні технічні засоби прихованого отримання інформації незаконно використовують приватні детективи, діяльність яких не регламентована законодавством України.

Водночас він нагадав, що в Україні проводити приховану зйомку, аудіо- чи фото фіксацію дозволено СБУ, МВС, прикордонній службі, Державній службі охорони, Службі зовнішньої розвідки та іншим силовим структурам, але тільки після отримання відповідного дозволу.

Нагадаємо, що за статтею 307 Цивільного кодексу України фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. При цьому згода припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. Таємна зйомка без згоди особи може бути проведена лише у випадках, встановлених законом.

За матеріалами «ГолосUA», «Телекритика»

 
Liked the article?
Help us be even more cool!