RSF закликає лідерів G20 примусити Саудівську Аравію звільнити з в’язниць 34 журналісти
Міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” закликає лідерів “Великої двадцятки” (G20) домогтися від Саудівської Аравії покращення стану свободи слова та примусити країну звільнити з в'язниць 34 журналісти.
З відповідним закликом та петицією організація звернулася напередодні саміту G20, який відбудеться під головуванням Саудівської Аравії в онлайн-форматі 21–22 листопада, повідомляється на сайті “Репортерів без кордонів”.
“У другу річницю вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі та за 50 діб до саміту G20 у листопаді 2020 року в Ер-Ріяді “Репортери без кордонів” закликають столиці G20 надати підтримку та домогтися покращення стану свободи слова в Саудівській Аравії, починаючи зі звільнення з-під варти 34 ув’язнених журналістів”, – йдеться в повідомленні.
Водночас “Репортери” наголошують, що Саудівська Аравія є країною, яка має одні з найгірших показників свободи слова у світі: вона посідає 170-те місце в переліку 180 країн світу в Індексі свободи слова від “Репортерів без кордонів”.
“Саудівська Аравія постає однією з найгірших країн – в'язниць журналістів, адже через свою роботу 34 журналісти в країні перебувають за ґратами. До того ж світова спільнота стала свідком безкарності в справі звірячого вбивства саудівського оглядача Джамаля Хашкаджі в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі 2 жовтня 2018 року. Процес за зачиненими дверима, на якому не могли бути присутніми ані преса, ані представники громадянського суспільства, закінчився тюремним вироком восьми нікому невідомим обвинуваченим та виправданням трьох інших”, – йдеться в повідомленні.
“Репортери без кордонів” наголошують, що лише незалежне міжнародне розслідування та чесний і відкритий судовий процес відповідно до міжнародних норм спиятиме здійсненню правосуддя в справі Джамаля Хашкаджі.
“Ми закликаємо столиці G20 дотриматися своїх міжнародних зобов’язань і притягнути саудівську владу до відповідальності за жахливий стан свободи слова в країні. Члени G20 мають вжити негайних заходів та домогтися покращення стану свободи слова в Саудівській Аравії впродовж 50 днів, що залишилися до саміту G20”, – йдеться в повідомленні “Репортерів без кордонів”.
Організація закликає всіх охочих підписати петицію.
Як повідомляв ІМІ, у вересні 2020 року суд у Саудівській Аравії ухвалив вирок вісьмом обвинуваченим у справі про вбивство журналіста Washington Post Джамаля Хашкаджі, засудивши їх до ув'язнення на терміни від 7 до 20 років.
3 липня в Туреччині розпочався судовий розгляд обвинувачення щодо 20 посадовців Саудівської Аравії у вбивстві журналіста Джамаля Хашкаджі.
Саудівський журналіст, оглядач Washington Post Джамаль Хашкаджі зник у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі 2 жовтня 2018 року.
Офіційний Ер-Ріяд визнав, що його вбито, але заперечував зв’язок цього злочину з принцом-наступником.
Туреччина передала пов’язані з убивством Хашкаджі аудіозаписи Саудівській Аравії, США, Канаді, Німеччині, Франції та Великій Британії.
23 грудня 2019 року кримінальний суд в Ер-Ріяді з 11 осіб, які проходили в справі вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, засудив п’ятьох до смертної кари. Ще трьом було присуджено тривалі терміни ув’язнення. Із трьох осіб обвинувачення були зняті.
Help us be even more cool!