ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

У Туреччині розпочався суд над підозрюваними у вбивстві Хашкаджі саудівськими посадовцями

03.07.2020, 14:30
Фото – AP / Радіо Свобода
Фото – AP / Радіо Свобода

Суд у Туреччині 3 липня почав розгляд обвинувачення щодо 20 посадовців Саудівської Аравії у вбивстві журналіста Джамаля Хашкаджі, повідомляє Радіо Свобода.

Слухання відбуваються за відсутності підсудних.

За позицією обвинувачення, інші обвинувачені причетні до виконання вбивства через удушення Хашкаджі.

Наречена вбитого журналіста, громадянка Туреччини Хатідже Ченґиз, висловила сподівання, що кримінальна справа дозволить виявити його останки та докази проти вбивць.

Прокуратура Стамбула в березні повідомила, що звинувачує колишнього заступника розвідки Саудівської Аравії Ахмеда аль-Асірі та колишнього королівського радника Сауда аль-Кахтані в підбурюванні до “умисного вбивства зі звірськими намірами”.

Як повідомляв ІМІ, саудівський журналіст, оглядач Washington Post Джамаль Хашкаджі зник у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі 2 жовтня 2018 року. 

Офіційний Ер-Ріяд визнав, що його вбито, але заперечував зв’язок цього злочину з принцом-наступником. 

Турецькі ЗМІ 1 листопада 2018 року повідомили, що тіло Хашкаджі було знищене в кислоті, проте офіційного підтвердження цієї інформації не було. У листопаді 2018 року під час обшуку в резиденції генерального консула Саудівської Аравії в Стамбулі були виявлені сліди плавикової кислоти та інших хімікатів. 

Туреччина передала пов’язані з убивством Хашкаджі аудіозаписи Саудівській Аравії, США, Канаді, Німеччині, Франції та Великій Британії.

У червні 2019 року спецдоповідачка Організації Об'єднаних Націй з питань позасудових страт Агнес Калламар заявила, що спадкоємний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман Аль Сауд та інші високопосадовці країни є відповідальними за вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі.

23 грудня 2019 року кримінальний суд в Ер-Ріяді з 11 осіб, які проходили в справі вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, засудив п’ятьох до смертної кари. Ще трьом було присуджено тривалі терміни ув’язнення. Із трьох осіб обвинувачення були зняті.

Прокуратура Саудівської Аравії не висунула обвинувачень проти кількох осіб, які вважаються ключовими в справі організації злочину, зокрема радника принца-спадкоємця Саудівської Аравії Сауда аль-Кахтані, який вважається організатором убивства, колишнього генконсула Саудівської Аравії в Стамбулі Мухаммеда аль-Утейбі та заступника голови розвідки Ахмеда Асірі, який пішов у відставку одразу після вбивства журналіста. Перші два були занесені Вашингтоном до санкційного списку через причетність до цього злочину.

23 грудня 2019 року в Анкарі (Туреччина) висловили незадоволення процесом розслідування та рішенням, ухваленим судом у Саудівській Аравії в справі вбивства журналіста Джамаля Хашкаджі, яке було скоєне в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі 2 жовтня минулого року.

Liked the article?
Help us be even more cool!