Рік у СІЗО: полтавського блогера, який принижував військових, залишили під вартою
Полтавський апеляційний суд залишив під вартою блогера Романа Заволоку, який принижував військових та викладав відео з цим у соцмережах. Суд вкотре не задовольнив його клопотання про оскарження рішення Октябрського районного суду, згідно з яким його взяли під варту.
Таке рішення апеляційний суд ухвалив 30 вересня, повідомляє Зміст.
Прокурор просив продовжити термін тримання під вартою без можливості вносити заставу. Водночас обвинувачений та захисниця з клопотанням прокурора не погодилися та просили відмовити в задоволенні. Також захисниця просила визначити обвинуваченому заставу як альтернативний запобіжний захід в розмірі на розсуд суду. Вона зазначила, що його матір має стабільний дохід та погоджується внести заставу за свого сина.
Суд відмовив у цьому та продовжив термін тримання під вартою до 24 листопада 2024 року.
Справу розглядають у закритому режимі, тому деталі перебігу справи невідомі, пише видання.
Як повідомляв ІМІ, 29 серпня 2023 року правоохоронці затримали у Полтаві Instagram-блогера та тренера Романа Заволоку, який принижував військових і викладав відео з цим у соцмережах. Того ж дня поліція відкрила кримінальне провадження за статтею “Хуліганство”.
26 серпня 2023 року Заволока разом зі своїм другом ображав ветерана війни Олександра Мацька, який хотів вручити йому повістку. Чоловіки кепкували з тремтячих рук військового, хоча той пояснив, що тремор у нього від контузії, а на війну він пішов добровільно. На це Заволока сказав військовому: “Ти придурок, сам попався на крючок”, а також плюнув у військового. СБУ підтвердила затримання Романа Заволоки. В Офісі ГПУ повідомили, що під час перевірки документів поліцією він завдав тілесних ушкоджень одному з правоохоронців.
1 вересня 2023 року Октябрський районний суд Полтави взяв під варту строком на 60 діб Романа Заволоку. Його підозрювали за двома статтями: частинами 1 та 2 статті 435-1 (“Образа честі і гідності військовослужбовця” та “Виготовлення та поширення матеріалів, які містять образу честі і гідності військовослужбовця”) і частиною 2 статті 345 (“Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу”). Зараз кількість статей, за якими підозрюють блогера, збільшилася до п’яти.
Help us be even more cool!