ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

"Репортери без кордонів" стурбовані намірами бойовиків звинуватити Асєєва у шпигунстві

26.07.2018, 12:00

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" повторила вимогу про звільнення утримуваного бойовиками в Донецьку журналіста і блогера Станіслава Асєєва, а також висловила стурбованість намірами бойовиків звинуватити його в шпигунстві, повідомляє Радіо Свобода.

"Уривчасті повідомлення про Станіслава Асєєва, які до нас доходять, все більше турбують. Сепаратисти, здається, мають намір переслідувати цього журналіста, який наважився кинути виклик їхній інформаційній блокаді і повідомити решті країни про те, що відбувається в Донецьку. Ми закликаємо всі сторони подвоїти зусилля, щоб домогтися його швидкого звільнення", – заявив голова підрозділу "Репортерів без кордонів" у Східній Європі та Центральній Азії Йоганн Бір.

Підтримувані Росією бойовики, які утримують у Донецьку журналіста Станіслава Асєєва, шантажують його можливим затриманням матері, заявив 18 липня політик, колишній депутат Верховної Ради Єгор Фірсов, особисто знайомий із Асєєвим.

"Стаса шантажують мамою. Погрожують посадити і її, як спільницю. Все це для того, щоб він під камеру обмовив себе і підтвердив все, що описано в "щоденнику". Такий варіант можливий, знаючи Стаса, я впевнений, він може піти на все, аби вберегти маму", – вказав Фірсов.

Він пише, що бойовики "нібито знайшли щоденник Стаса і публікують із нього окремі глави". "У цих текстах Стаса намагаються виставити розвідником, який виконував різні завдання за наказом українських силовиків", – стверджував Фірсов.

Він також вказує, що має "оригінальний і справжній щоденник Асєєва". "Тому розігрувати весь цей дешевий фарс з ДРГшником-розвідником не має сенсу. Ніхто не повірить в подібну маячню", – додав донеччанин-вигнанець.

Як повідомляв ІМІ, 28 червня український журналіст Станіслав Асєєв (Васін), який понад рік перебуває в полоні бойовиків у Донецьку, оголосив голодування.

Зв’язок із донецьким блогером і автором проекту Радіо Свобода “Радіо Донбас.Реалії” Станіславом Асєєвим, відомим за псевдонімом Станіслав Васін, зник 2 червня 2017 року. Бойовики понад місяць відмовлялися вказати, де перебуває Асєєв.

Станіслава Асєєва утримують на території арт-заводу “Ізоляція” в окупованому Донецьку, повідомив звільнений з полону релігієзнавець, професор Ігор Козловський.

У березні 2018 року Єгор Фірсов повідомив, Станіслав Асєєв скаржиться на погіршення стану здоров’я.

Станіслав Асєєв працював журналістом в окупованому Донецьку і писав репортажі про життя на непідконтрольній території.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!