ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Радіо Свобода засудило внесення білоруського журналіста Лосика до "переліку терористів"

30.06.2022, 11:33
Фото - Радіо Свобода
Фото - Радіо Свобода

Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) засудило внесення режимом Лукашенка ув'язненого журналіста Білоруської служби Радіо Свобода Ігоря Лосика до переліку терористів, повідомляє Радіо Свобода.

Лосика заарештували білоруські агенти у червні 2020 року і судили за сфабрикованими звинуваченнями, зокрема в “організації та підготовці дій, що грубо порушують громадський порядок” та “підготовці до участі в масових заворушеннях”. Після п’ятимісячного судового процесу, який проходив за закритими дверима, Лосика визнали винним і засудили до 15 років ув’язнення в грудні 2021 року. Після арешту Лосик зазнав серйозного фізичного та психологічного тиску, а також провів тижні голодування на знак протесту проти свого затримання.

“Ця ескалація є кричущим зловживанням державними повноваженнями і підкреслює зневагу режиму Лукашенка до журналістів, які викривають правду. Ми продовжуємо вимагати негайного звільнення Ігоря з в’язниці, щоб він міг повернутися до дружини та дочки”, – сказав президент і виконавчий директор Радіо Свобода Джеймі Флай.

Як повідомляв ІМІ, напередодні Комітет держбезпеки Білорусі додав до “переліку терористів” засудженого до 15 років колонії фрілансера-консультанта Радіо Свобода, адміністратора опозиційного телеграм-каналу “РБ головного мозку” Ігоря Лосика.

Ігоря Лосика  затримали у червні 2020 року за звинуваченням у розпалюванні соціальної ворожнечі “щодо представників влади та правоохоронних органів”, вчиненому групою осіб та в організації масових заворушень. Лосик оголошував голодування на знак протесту проти нових звинувачень.

3 грудня 2021 року Центральний районний суд Мінська визнав "екстремістськими матеріалами" інформаційну продукцію телеграм-каналу "Радіо Свобода – Білорусь", його аналоги в соціальних мережах та на відеохостингу YouTube.

14 грудня 2021 року Ігоря Лосика засудили до 15 років колонії посиленого режиму.

Liked the article?
Help us be even more cool!