ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада в першому читанні підтримала законопроєкт "Про медіа"

30.08.2022, 14:56
Фото – ukrinform.ua
Фото – ukrinform.ua

Верховна Рада 30 серпня підтримала законопроєкт №2693-д “Про медіа” в першому повторному читанні, за проголосували 233 нардепи. Про це “Детектору медіа” повідомив голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, нардеп “Слуги народу” Микита Потураєв.

З фракції “Слуга народу” за проголосували 179 нардепів, “Батьківщина” – 6, “Платформа за життя” – 12, “Партія “За майбутнє” – 7, “Довіра” – 12, “Відновлення” – 12, позафракційні – 5.  “Європейська солідарність” та “Голос” не дали жодного голосу на підтримку законопроєкту.

Згідно із законом, законопроєкт у другому читанні мають розглянути протягом двох тижнів, однак гуманітарний комітет рекомендував цей термін збільшити до трьох тижнів.

Як повідомляв ІМІ, 27 липня голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, його перша заступниця Ірина Констанкевич і голова підкомітету з питань інформаційної політики Євгенія Кравчук внесли пропозиції до законопроєкту “Про медіа” №2693-д, який Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики в липні 2020 року рекомендував Раді ухвалити за основу.  

23 серпня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів підтримав за основу законопроєкт "Про медіа", доопрацьований у комітеті.

29 серпня 34 народні депутати з п’яти фракцій та позафракційні звернулися 29 серпня до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука із закликом зняти з найближчого пленарного засідання законопроєкт №2693-д “Про медіа”. 

Законопроєкт “Про медіа” зареєстрували у Верховній Раді 27 грудня 2019 року. Він має стати комплексним документом, що замінить кілька медійних законів. 19 травня 2020 року парламент відправив цей проєкт на повторне перше читання.

Законопроєкт пропонує запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, діяльність блогерів та різних вебплатформ (на кшталт Netlix чи Facebook). Передбачено й механізм співрегуляції. Окремий розділ законопроєкту присвячено мовленню громад (community media) – третьому сектору мовлення, що існує в Європі паралельно із суспільним та комерційним. Також документ передбачає розширення повноважень регулятора – Нацради з питань телебачення та радіомовлення. 

Ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС.

1 липня низка громадських організацій, які працюють у сфері медіа, закликали владу відкрито обговорити, допрацювати й ухвалити нове законодавство про медіа.

Верховна Рада має ухвалити закон про медіа у двох читаннях восени.

Юристи ІМІ проаналізували оновлений проєкт закону “Про медіа”.

Liked the article?
Help us be even more cool!